2017. gadā Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls no 20. līdz 25. maijam norisinājās Amerikas Savienoto Valstu Dienviddakotas štata pilsētā Repidsitijā un Latvijas Universitāti tajā pārstāvēja - Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins un treneri prof. Guntis Arnicāns un Jevgēnijs Vihrovs. 

Mūsu komanda:

LU Datorikas fakultātes 1. kursa maģistrants. Pagājušajā gadā aizstāvēja bakalaura darbu par tēmu “Kvantu algoritmi bumbu meklēšanas modelī”. ACM sacensībās piedalās jau 5 gadus, no 1. kursa, 4 reizes ticis līdz pusfinālam. Jau skolas laikā piedalījies matemātikas un citu mācību priekšmetu olimpiādēs – ieguvis bronzas medaļu un atzinību starptautiskajā matemātikas olimpiādē (IMO), 2. vietu komandu matemātikas olimpiādē "Baltijas ceļš", 3. vietu komandu sacensībās informātikā un matemātikā vidusskolēniem Ugālē (KSIM), tāpat arī godalgas valsts un atklātajās olimpiādēs matemātikā, fizikā, ķīmijā. Brīvajā laikā aizraujas ar peldēšanu un riteņbraukšanu.
Komandā: risina uzdevumus, zina matemātiku.

LU Datorikas fakultātes 2. kursa students. Uzsācis ACM sacensību karjeru pagājušā gada rudenī un jau pirmajā sezonā ticis līdz finālam. Aleksejs jau var lepoties ar pamatīgiem sasniegumiem programmēšanā – viņš ir Vispasaules un Baltijas informātikas olimpiāžu zelta medaļu ieguvējs, komandu matemātikas olimpiādes "Baltijas Ceļš" uzvarētājs, Starptautiskās matemātikas olimpiādes (IMO) atzinības raksta ieguvējs, vairākkārtējs Latvijas informātikas un matemātikas olimpiāžu, Latvijas atklātās matemātikas olimpiādes (LAMO) zelta medaļu ieguvējs, Komandu sacensību informātikā un matemātikā vidusskolēniem (KSIM) uzvarētājs. Titula “Starptautiskais lielmeistars” īpašnieks pēc programmēšanas sacensību portāla Codeforces.com reitinga. Ļoti lakonisks un noslēpumains.
Komandā: komandas smadzenes, implementē risinājumus.

LU Datorikas fakultātes 2. kursa students. Pēterim šī ir otrā ACM ICPC sacensību sezona. Pirmajā reizē Pētera pārstāvētā komanda pusfinālā izcīnīja otrās pakāpes diplomu un stipras emocijas, paliekot pirmie aiz strīpas, kas nekvalificējās finālam. Jau skolas laikā Pēteris aizrāvās ar dalību konkursos un olimpiādēs, patika programmēt. Pēteris ir Komandu sacensību informātikā un matemātikā vidusskolēniem (KSIM) kausa ieguvējs, labākā runātāja diploma saņēmējs Valsts debašu turnīrā, izcīnījis divas bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē. Ieguvis trīs zelta medaļas Latvijas fizikas olimpiādē (LFO), zelta medaļu Latvijas informātikas olimpiādē (LIO) un Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē (LAMO), kā arī vēl daudzas citas medaļas un atzinības dažādos konkursos. Par galveno savu sasniegumu uzskata to, ka vasaras skolā "Alfa" tika atzīts par pietiekami labu triku meistaru. Aktīvi piedalās LIO un KSIM organizēšanā. Dzīvē Pēteris tiecas pēc interesantuma! Viņš ir “Wuxia” cienītājs, par labāko datorspēli sauc “Factorio”, skatās anime, programmē, spēlē badmintonu. Pētera dzīvē interesantums ir visa pamatā!
Komandā: raksta ģeometriju, izdomā un implementē risinājumus.

LU Datorikas fakultātes profesors, bakalaura studiju programmas “Datorzinātnes” direktors. Studentiem pasniedz kursus saistītus ar datu struktūrām, algoritmiem un programmatūras testēšanu.  Ar programmēšanas sacensībām un studentu dalību tajās aizraujas jau kopš 1996. gada. Šo gadu laikā trešo reizi kā treneris dosies uz ACM ICPC finālu.
Piemīt ļoti laba humora izjūta. Aizraujas ar skriešanu un orientēšanos. Atrodas nemitīgā kustībā.
Komandā: motivē un “bīda” lietas.

LU Datorikas fakultātes pētnieks. Divkārtējais ACM finālists, ar 6 gadu pieredzi sporta programmēšanā. 2012. gadā ACM ICPC finālā ieguva 18. vietu 112 pasaules spēcīgāko komandu konkurencē, savukārt 2014. gadā 122 komandu konkurencē ieguva 45. vietu. Organizē Latvijas matemātikas un informātikas olimpiādes, trenē Latvijas izlasi starptautiskajai matemātikas olimpiādei. Organizē ACM ICPC Baltijas reģionālo atlasi. Latvijas Universitātē pēta kvantu algoritmu pārākumu pār klasisko pasauli. Eiklīda ģeometrijas cienītājs. Patīk ceļot un izzināt pasauli.
Komandā: morāli atbalsta, sniedz labākos padomus jebkurās dzīves situācijās.

 
 

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, Latvijas Goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis. Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes Fonds.