ESSLLI 2019 tīmekļa vietne

2019. gadā, no 5. līdz 16. augustam, Latvijas Universitātē norisinājās nozīmīgākais un ievērojamākais ikgadējais akadēmiskais un izglītojošais pasākums "Eiropas Vasaras skola loģikā, valodā un informācijā (The European Summer School in Logic, Language and Information - ESSLLI)", kas pulcēja datorzinātniekus, loģiķus, valodniekus, psihologus, filozofus, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas profesionāļus no 40 pasaules valstīm, lai studētu loģiku, valodu, informāciju un to sasaisti.

ESSLLI vasara skola norisinājās jau 31. reizi, bet Rīga un kāda no Baltijas valstīm par norises vietu bija izraudzīta pirmo reizi. Vasaras skola pulcēja vairāk nekā 300 dalībniekus no 40 pasaules valstīm: Francijas, Vācijas, Itālijas, Austrijas, Beļģijas, Kanādas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Ķīnas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Ēģiptes, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Indijas, Īrijas, Japānas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Luksemburgas, Melnkalnes, Nīderlandes, Norvēģijas, Filipīnām, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Singapūras, Slovākijas, Slovēnijas, Dienvidkorejas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Lielbritānijas, Ukrainas un Polijas.

2019. gada ESSLLI vasaras skola ietvēra 45 pamata, ievada un padziļināta līmeņa kursus, kā arī 2 darbnīcas, 4 ielūgtās lekcijas un studentu sesiju, lai rosinātu pārdisciplināras diskusijas par aktuāliem pētniecības jautājumiem. Kursi katru dienu norisinās sešās paralēlās plūsmās.

ESSLLI lektori ir ievērojamākie pētnieki, kuri pārstāv pasaules vadošos zinātniskos centrus, viņu lekciju kursi un darbnīcas ir atlasīti stingra konkursa kārtībā, un tie aptver pārdisciplināras jomas loģikā un datorikā, valodā un loģikā, valodā un datorikā.

ESSLLI vasaras skola ik gadu tiek rīkota citā valstī Loģikas, valodas un informācijas asociācijas (Association for Logic, Language and Information - FoLLI) pārraudzībā. Šī gada vasaras skolu organizē Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte un Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija ar Simboliskās loģikas asociācijas, Datorlingvistikas asociācijas Eiropas nodaļas, uzņēmumu “Accenture Latvia” un “Tilde”, izdevniecības “Springer”, Polijas vēstniecības Latvijā, Amerikas vēstniecības Latvijā, Vācijas vēstniecības Latvijā un Baltijas-Amerikas brīvības fonda atbalstu.

Iepriekšējos gados ESSLLI vasaras skolas tika rīkotas Sofijā, Bulgārijā (2018), Tulūzā, Francijā (2017), Bolzano, Itālijā (2016), Barselonā, Spānijā (2015), Tībingenē (2014), Diseldorfā, Vācijā (2013).