PROJEKTS

Parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi” ietvarā, par projekta:

“Daudzvalodu cilvēka-datora komunikācijas modelēšana, izmantojot mākslīgā intelekta metodes” (1.1.1.1/18/A/148) īstenošanu.

Projekts tiks īstenots sadarbībā starp - Sabiedrību Tilde un pētniecības institūciju - Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti.

Projekts ilgs no 2019. gada 1. aprīļa līdz 2022. gada 31. martam.
Projekta kopējas attiecināmās izmaksas ir 756 694.09 EUR, t.sk., ERAF atbalsts 519 332.49 EUR.
Projekta īstenošanas vieta – Vienības gatve 75a, Rīga, Latvija un Raiņa bulvāris 19, Rīga, Latvija, LV-1586.

Projekta īstenošanas 2. posmā (no 2019. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. septembrim)  turpinājās darbs pie vairākām projekta Rūpnieciskās pētniecības aktivitātēm:

1.1.       Dabiskās valodas saprašana

1.2.       Dabiskās valodas ģenerēšana

1.3.       Dialoga scenāriju mācīšanās no datiem

2.1.       Zināšanu identificēšana tekstu datos

2.2.       Automātiska daudzvalodu zināšanu bāzes izveide

3.1.       Mašīntulkošana dabiskās valodas vaicājumiem

5.1.       Paralingvistisko pazīmju atpazīšana un runātās valodas apstrāde dialogos

5.2.       Izteiksmīgas runas sintēze dialogiem

Pārskata posmā tika turpināts darbs atbilstoši sagatavotajam pētījuma plānam, izvērsts darbs pie galvenajiem problēmjautājumiem, un turpinājās pētījumam nepieciešamo datu kopu sagatavošana.

Projekta īstenošanas 1. posmā (no 2019. gada 1. aprīļa līdz 2019. gada 30. jūniju) notika darbs pie vairākām projekta Rūpnieciskās pētniecības aktivitātēm:

1.1.       Dabiskās valodas saprašana

1.2.       Dabiskās valodas ģenerēšana

1.3.       Dialoga scenāriju mācīšanās no datiem

2.1.       Zināšanu identificēšana tekstu datos

2.2.       Automātiska daudzvalodu zināšanu bāzes izveide

3.1.       Mašīntulkošana dabiskās valodas vaicājumiem

5.2.       Izteiksmīgas runas sintēze dialogiem

Pārskata posmā tika sagatavots pētījuma plāns, apzināti galvenie problēmjautājumi, un uzsākta pētījumam nepieciešamo datu kopu un jaunāko literatūras avotu apkopošana un analīze.

PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS FONDS