Latvijas Universitāte (LU) vienā no prestižākajiem pasaules universitāšu reitingiem "Times Higher Education by Subject" (THE Subject, vērtējums pa zinātņu nozarēm) šogad pirmo reizi novērtēta datorzinātnes nozarē, ierindojoties 601. – 800. vietā, kas ir augstākais rezultāts starp Latvijas augstskolām.

“LU datorzinātņu jomas iekļūšana prestižajā THE Subject reitingā ir atalgojums par kvalitatīvo Datorikas fakultātes darbu, kas ilgu gadu garumā veikts gan studentu izglītošanā, gan pētniecībā, gan sadarbībā ar industriju. Reitinga augstāko vērtējumu esam saņēmuši tieši kritērijā par sadarbību ar industriju. Mēs ar to ļoti lepojamies, un industrijas uzņēmumi mūs arī atzinīgi novērtē, ik gadu norādot studiju programmu “Datorzinātnes” par darba devēju ieteiktāko studiju programmu Latvijā. Reitings parāda, ka mums vēl ceļš ejams, lai esošo rezultātu uzlabotu, tomēr jau pats fakts, ka LU datorzinātnes reitingā iekļautas, ir vērtējams kā labs sasniegums,” stāsta Datorikas fakultātes dekāne, profesore Zane Bičevska.

Jaunākajā THE Subject reitingā, kurā pasaules augstskolas tiek vērtētas pēc zinātņu nozarēm, LU šogad pirmo reizi novērtēta kategorijā “Datorzinātnes”, ierindojoties 601. – 800. vietā, un kategorijā “Humanitārās un mākslas zinātnes” – iekļūstot 501.– 600. vietā. Augstākais LU snieguma vērtējums joprojām ir klīnisko un veselības zinātņu kategorijā – 301.– 400 vieta. LU kopumā saņēmusi vērtējumu sešās zinātņu kategorijās no 11, visās saņemot augstāko novērtējumu starp Latvijas augstskolām, kuras iekļautas reitingā.

Reitinga rezultātus veido šādi kritēriji: studijas (mācību vide) – 27,5%, pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija) – 27,5%, zinātnisko publikāciju citēšanas biežums (pētniecības ietekme savā nozarē) – 35%, starptautiskā sadarbība (personāls, studenti un pētniecība) – 7,5%, ienākumi no sadarbības ar uzņēmumiem (inovācijas) – 2,5%.

Times Higher Education ir viens no trim pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem, ko publicē jau 19. gadu. THE reitings pēc nozares aptver 11 priekšmetu jomas (māksla un humanitārās zinātnes, uzņēmējdarbība un ekonomika, klīniskā un veselības joma, datorzinātnes, izglītība, inženierzinātnes, tiesību zinātnes, dzīvības zinātnes, fizikālās zinātnes, psiholoģija un sociālās zinātnes) un sniedz pārskatu par labākajām universitātēm pasaulē.

Reitinga dati - Latvijas Universitāte

Informācija par reitingu

Dalīties