Straujiem soļiem tuvojas jaunais studiju gads un arī laiks, kad varēs pieteikties dažādām stipendijām. Pirmā pieteikšanās kārta stipendijām 1. kursa studentiem – no 1. augusta līdz 28. augustam (ieskaitot). Pirmā kursa studentiem kopumā pieejamas astoņas stipendiju kopas.

Piesakies stipendijai, ja esi centīgs, mācībās spējīgs un sabiedriskajā dzīvē aktīvs. Vidējai svērtajai atzīmei jābūt lielākai par 7,5 ballēm.  

Lai pieteiktos stipendijai, būs jāiesniedz šādi dokumenti:: 

  • elektroniska veidlapa; 
  • divas rekomendācijas vēstules – no vidusskolas, kuru absolvēji (1. kursa studentiem) un augstskolas akadēmiskā personāla vai citas struktūrvienības pārstāvja; 
  • CV jeb dzīves apskats (Europass formā); 
  • eseja brīvā formā par sev tīkamāko mecenātu (apjoms no 2500 līdz 6000 zīmēm, neieskaitot atstarpes), par tēmu “Kuram Latvijas Universitātes mecenātam (-ei) es vēlos līdzināties un kāpēc?"; 

citi dokumenti – skatīt pie konkrētās stipendijas apraksta sadaļā "Studentiem".

2022./2023. akadēmiskajā gadā Latvijas Universitātes (LU) fonda 1. kursa administrētās stipendijas ir “Ceļamaize”, Latgales “Ceļamaize”, Ceļamaize “Rēzekne”, M. M. V. Petkevičs piemiņas stipendija, Konstantīna Čakstes piemiņas stipendija un Jelgavas, Valkas un Salaspils novadu stipendijas.   

Savukārt no 29. augusta līdz 26. septembrim (ieskaitot) stipendijām varēs pieteikties studenti, kuri šogad studēt jau 2. vai augstākos kursos. Arī vecāko kursu studentiem pieejamas vairākas stipendijas. Savukārt doktorantu pieteikšanās mecenāta “Mikrotīkls” stipendijai notiks no 3. oktobra līdz 30. oktobrim (ieskaitot).  

Stipendiju pieteikuma anketu meklē šeit.

Iepazīsties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem šeit.

Iegūsti padomus izcilai esejai šeit. 

Seko līdzi aktuālajai informācijai LU fonda tīmekļa vietnē un Facebook lapā!


Par LU fondu 

Jau kopš 2004. gada LU fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju. 

Dalīties