2023. gada 2. martā
Valoda: Angļu
Dalība: bez maksas. Reģistrācijas anketa

Pasākuma tiešraide

Seminārs par uzņēmumu digitālo transformāciju ar Dr. Tora Mellera (Thor Möller, Brēmenes Augstskola) vieslekciju “Digitālās transformācijas ieviešana organizācijās”, Dr. Vitas Juknevičienes (Vita Juknevičienė) un Dr. Ritas Toleikienes (Rita Toleikienė, Viļņas Universitātes Šauļu akadēmija) prezentāciju “E-vadības attīstība pašvaldību pārvaldēs” un  Prof. Dr. Gunta Arnicāna (Latvijas Universitāte) prezentāciju “Uzņēmumu digitālās transformācijas otrais vilnis Latvijā un ko no tā varam mācīties”.

Pasākuma norises vieta: Viļņas Universitātes Kauņas fakultāte, Muitinės 8, Kauņa, Lietuva

Dr. Tora Mellera
(Brēmenes Augstskola)
vieslekcija
Digitālās transformācijas ieviešana organizācijās

Uzņēmumu digitālās transformācijas pārvaldīšana ir ilgstošs process. Līdzās tehniskajiem izaicinājumiem pastāv milzīgas prasības attiecībā uz organizatoriskām un sociālām pārmaiņām. Lai šo posmu pārvarētu, ir nepieciešama stratēģiska programma. Vieslekcijā tiks prezentētas idejas par digitālās transformācijas programmu un projektu izstrādi un īstenošanu. Uzsvars tiks likts uz organizatoriskajiem un sociālajiem aspektiem. Vieslekcijas sākumā tiks runāts par dažām iespejām un izaicinājumiem: tehniskiem, organizatoriskiem un sociāliem. Turpinājumā tiks prezentētas idejas par visparīgām parvaldīšanas pieejām, piemēram, "Multi Project Management" un "Objective and Key Results" metodēm. Vieslekcijas nobeigumā tiks runāts par vadošo darbinieku perspektīvu un interešu grupu pārvaldīšnu.

Dr. Vitas Juknevičienes un Dr. Ritas Toleikienes
(Viļņas Universitātes Šauļu akadēmija)
prezentācija
E-vadības attīstība pašvaldību pārvaldēs

COVID-19 globālā izplatība kā krīzes izraisīta situācija prasīja, lai valsts sektors, tostarp pašvaldību administrācijas, nekavējoties reaģētu un rastu jaunus organizatoriskos un vadības risinājumus, kā turpināt strādāt efektīvi pandēmijas apstākļos. Ikdienas rutīnas digitalizācija kļuva obligāta, ieskaitot vadību, kuru, kā zināms, ir grūti nodrošināt attālinātā digitālā formātā. Prezentācijā tiks prezentēti pētījuma rezultāti par e-vadības attīstību pašvaldību pārvaldēs Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Vācijā. Tiks prezentēts arī salīdzinošs novērtējums par pirmspandēmijas un pandēmijas laiku Lietuvā, kā arī labākā prakses piemēri un galvenie izaicinājumi.

Prof. Dr. Gunta Arnicāna
(Latvijas Universitāte)
prezentācija

Baltijas valstu neatkarības atgūšana 90to gadu sākumā ienesa reģionā jaunākās Rietumu tehnoloģijas un datortehniku. Personālo datoru vietējo tīklu ieviešana radīja milzīgas pārmaiņas un ietekmi uz tālāko attīstību. Šo Baltijas uzņēmumu digitalizācijas periodu var uzskatīt par otro digitālās transformācijas vilni pēc pirmo lieldatoru ieviešanas 70tajos gados. Zināšanas, kas gūtas otrā digitalizācijas viļņa laikā, mūsdienās tiek pieminētas reti, lai gan, nesenās COVID-19 pandēmijas laikā uzņēmumos notika līdzīga mēroga izmaiņas, masveidā ieviešot rīkus un procesus, lai nodrošinātu attālinātā darba iespējas. Savā prezentācijā Prof. Arnicāns dalīsies savās zināšanās, kas iegūtas vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā profesionālajā darbībā kā informācijas sistēmu izstrādātājam un informācijas sistēmu ieviešanas vadītājam.

Pasākums tiek rīkots Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja iniciatīvas ietvaros sadarbībā ar Vlado Gronsko semināru ciklu. Pasākumu uzņem Viļņas Universitātes Kauņas fakultāte.