Cēsīs 1. un 2. jūlijā norisināsies Sarunu festivāls “Lampa”, kur uz 33 skatuvēm notiks vairāk nekā 250 diskusijas, sarunas, performances un citi pasākumi. Apmeklētāji tiek gaidīti gan klātienē, gan arī tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Tradicionāli plašu diskusiju programmu festivālā piedāvā arī Latvijas Universitāte un Radio NABA.

Festivāla dienas no Cēsīm raidīs Alma Mater FM jeb Radio Naba īpašajā – festivāla formātā. Alma Mater FM būs skatāmas (uz vietas) un klausāmas (Radio NABA ēterā) Zinātnes kafejnīcas cikla diskusijas ar plašu dalībnieku loku. Tiešraides lsm.lv un LU Facebook kontā.

2. jūlijā no plkst. 11.00 notiks diskusija "Trulāki netopam gudrāki ar tehnoloģijām – komatu ieliksim diskusijā", kuras laikā dalībnieki mēģinās atrast atbildi uz jautājumu – vai mēs esam tehnoloģiju ķīlnieki vai pavēlnieki? Sarunu vadīs Latvijas Radio 1 un Radio Naba Tehnoloģiju šova #DigitālāsBrokastis vadītāji Rihards Blese un Artis Ozoliņš, kā eksperti piedalīsies LU profesore, LIKTA prezidente Signe Bāliņa,  LU Datorikas fakultātes (DF) profesors Leo Seļāvo, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) Psiholoģijas nodaļas pasniedzējs Edmunds Vanags.