Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Prof. Jurģis Šķilters piedalījās Eiropā nozīmīgākajā emociju pētnieku kongresā CERE 2018

09.04.2018

Prof. Jurģis Šķilters piedalījās Eiropā nozīmīgākajā emociju pētnieku kongresā "The Consortium of European Research on Emotion (CERE)", kurš 4.-5. aprīlī norisinājās Glāzgovā, Skotijā. Kongresu organizē Eiropas Pētniecības konsorcijs emociju izpētē.

Konferencē tika plaši pārstāvētas gan datorzinātnes (emociju simulēšana, automatizēta emociju atpazīšana un klasifikācija), gan arī psiholoģija, kognitīvās zinātnes un daudzas citas jomas.

Prof. Jurģis Šķilters konferencē prezentēja Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas un Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes pētnieku kopīgo pētījumu "Color-Emotion Mappings in Interface Systems (Krāsu-emociju kartējumi saskarņu sistēmās)", pētījuma līdzautores Dr. L. Zariņa (DF), Prof. S. Bāliņa (BVEF), D. Baumgarte (BVEF). Pētījumā noskaidrots, kā saskarņu krāsa ietekmē saskarņu lietotāju emocijas un kā tas ir saistīts ar lietotāju vecumposmiem, interesēm, izglītību un citiem demogrāfiskiem faktoriem. Pētījumā tika demonstrēti rezultāti par tipiski viennozīmīgiem krāsu un emociju asociāciju saistījumiem, kā arī tipiskās krāsu grupas atbilstoši kādiem no emociju asociāciju veidiem.

Konferencē pētījuma rezultāti izraisīja gan kognitīvo zinātņu pārstāvju, gan psihologu, gan arī datorzinātnieku (īpaši to, kuri nodarbojas ar t.s. afektīvu skaitļošanu (affective computing)) interesi.