Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS
Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS
Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS Foto: Gretchen Ertl, MIT EECS
Mūsu absolvents Madars Virza saņēmis MIT balvu par izcilu promocijas darbu

10.11.2017

Datorikas fakultātes 2011. gada bakalaura programmas absolvents Madars Virza šovasar aizstāvēja promocijas darbu Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (MIT) un ieguva doktora grādu. Šo pirmdien, 8. novembrī, viņa promocijas darbs “On Deploying Succinct Zero-Knowledge Proofs" tika nosaukts par vienu no 10 MIT Elektroinženierijas un datorzinātņu (EECS) fakultātes labākajiem darbiem – Madars ir viens no 7 cilvēkiem, kas ieguva “George M. Sprowls Award” par izcilāko promocijas darbu datorzinātnē.

Promocijas darba galvenais pētījuma objekts ir zero-knowledge proofs - veids kā pierādīt, ka kāds apgalvojums ir patiess, neatklājot detaļas, kāpēc tas ir patiess. Piemēram, izmantojot zero-knowledge proofs varētu pārliecināt, ka kāda simulācija uz medicīniska rakstura datubāzes sniedz kādu rezultātu, neizpaužot neko vairāk par privātās datubāzes saturu. Šī tehnoloģija tika izgudrota MIT astoņdesmitajos gados, bet līdz ļoti nesenam laikam tās pielietojums praksē bija visai pieticīgs. Promocijas darbs attēlo divus sasniegumus, pie kā Madars un viņa līdzautori strādāja, lai šo pielietojumu loku paplašinātu: efektīvu programmatūru zero-knowledge proofs izstrādei, un secure multiparty computation protokolu, lai droši ģenerētu nepieciešamos sistēmas parametrus.

Madars savas doktorantūras studijas veica un promocijas darbu izstrādāja Ronald L. Rivest vadībā. Šobrīd Madars ir MIT Media Lab pētnieks Joichi Ito pētnieciskajā grupā. LU Datorikas fakultātē Madars veica pētniecību Andra Ambaiņa vadībā, un 2010. gadā saņēma Čārlza Bebidža balvu.

Vairāk informācijas: MIT EECS presents awards for outstanding PhD and SM theses.