Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons 2019" finālā iekļuvusi DF pārstāvošā grupa

16.04.2019.

Noskaidrotas sešas jaunās studentu mūzikas grupas, kuras 25. aprīlī plkst. 17.00 uzstāsies LU Jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons 2019" finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa finālam izvirzītas apvienības: "Tornhill" (pārstāv SZF un ĶF), "Grupa Jānis" (pārstāv ĶF), "Purple negative" (pārstāv DF), "Nostra" (pārstāv ĢZZF), "Idioti. Trupa." (pārstāv VFF) un "Kapteinis Reinis" (pārstāv PPMF).

Šogad konkursa finālā tiks pārstāvētas Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Datorikas fakultāte, Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte, Vēstures un filozofijas fakultāte. Grupu sastāvu papildinās arī jaunieši no citām augstskolām, kā arī bijušie studenti.

Konkursa fināla koncertā ieeja ir bez maksas, bet tikai ar iepriekšēju pieteikšanos http://ej.uz/hadrons19. Konkursa fināls 25. aprīlī norisināsies Latvijas Radio 1. studijā, Doma laukumā 8, sākums plkst. 17.00, tā norisei varēs sekot līdzi arī radio un interneta tiešraidēs.

Klausītājiem ir iespēja noteikt savu favorītu interneta balsojumā www.hadrons.lv, līdz 24. aprīļa plkst. 23.59, nosakot, kura no jauno mūziķu apvienībām saņems skatītāju simpātiju balvu. Bet konkursa galvenos uzvarētājus noteiks žūrija 25. aprīļa vakarā, pēc tam, kad visas finālā nokļuvušās grupas būs sniegušas savus dzīvā izpildījuma priekšnesumus. Jaunās grupas šajā vakarā vērtēs rūdīta žūrija – mūzikas žurnālisti, mūzikas jomas pārstāvji, Radio NABA un LU Studentu padomes pārstāvji. Koncerta aktualitātēm var sekot līdzi Facebook.com vietnē.

Konkursam varēja pieteikties ikviena jauna mūziķu grupa, individuālie izpildītāji vai projekti, kuri nav vēl izdevuši albumus oficiālās mūzikas izdevniecībās, un kuru sastāvā ir vismaz viens Latvijas Universitātes students. No iesūtītajiem pieteikumiem tika atlasīti seši labākie, kuri piedalīsies fināla koncertā. Konkursa "Hadrons'19" uzvarētāji balvā iegūs ieraksta laiku skaņu ierakstu studijā, atbalstu radio NABA ēterā, kā arī iespēju uzstāties Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā "Laba Daba", mūzikas festivālā "Bildes" un LU Jauno studentu svētkos "Aristotelis".

Konkurss notiek jau četrpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 350 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – "Cellar Cat", "The Creek", "MMMM", "Chomsky Chess Club", "Nē", "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of the city"), "Ēnu kaleidoskops" – pēc tam izdevušas arī albumus un kļuvušas pazīstamas kā Latvijā, tā ārpus tās.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Konkursa norisi finansiāli atbalsta - Rīgas dome, bet projekta lieldraugi jau vairākus gadus ir ierakstu studija "SKAN" un Latvijas Radio.