Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU 1 komanda: Aleksandrs Zajakins (DF), Pēteris Pakalns (DF) un Ingus Jānis Pretkalniņš (FMF).
LU 1 komanda: Aleksandrs Zajakins (DF), Pēteris Pakalns (DF) un Ingus Jānis Pretkalniņš (FMF).
LU komandas pošas uz ACM ICPC pusfinālu

08.11.2017

2. novembrī Minskā, Baltkrievijā, norisinājās ACM (Association for Computing Machinery) pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību Ziemeļeirāzijas reģiona Rietumu apakšreģiona ceturtdaļfināls, kurā piedalījās piecas Latvijas Universitātes (LU) studentu komandas, no tām divas spēcīgākās decembrī dosies uz pusfinālu Sanktpēterburgā, Krievijā.

Šogad ceturtdaļfinālā piedalījās 56 komandas no 15 universitātēm: Baltkrievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Kaļiņingradas Krievijā. 5 stundu laikā komandām bija jāatrisina 12 uzdevumi.

LU komanda – Pēteris Pakalns (DF), Aleksandrs Zajakins (DF) un Ingus Jānis Pretkalniņš (FMF) – atrisinot 6 uzdevumus, ierindojās 11. vietā, bet komanda – Nikita Larka (DF), Vladislavs Kļevickis (DF) un Kristaps Čivkulis (FMF) ar 5 uzdevumiem – 12. vietā.

Atšķirībā no citiem gadiem, kad bija liela starpība starp abu spēcīgāko LU komandu (potenciālo pusfinālistu) sniegumu, šogad abas komandas visu sacensību gaitu turējās līdzi un rezultātā ierindojās viena aiz otras. Abas šīs komandas dosies uz pusfinālu. Gatavojoties pusfinālam, viena LU komanda novembrī dosies arī uz treniņnometni Maskavā.

Par ceturtdaļfināla uzvarētājiem kļuva Baltkrievijas Valsts universitātes komanda, kura atrisināja 8 no 12 uzdevumiem. 8 uzdevumus atrisināja vēl 4 komandas, tostarp Viļņas Universitātes komanda, taču ilgākā laikā. Pēc pagājušā gada ne tik spēcīgā starta Baltkrievija šogad parādīja savu spēku – pirmajā desmitniekā ir deviņas Baltkrievijas komandas, viena no tām bija veterānu komanda, kas startēja ārpus konkurences (kopvērtējumā ieguva 2. vietu).

Viļņas Universitātes komanda šogad izvēlējās interesantu taktiku – visus uzdevumus iesūtīja pēc 4. stundas, kad jau tika iesaldēti rezultāti (pēdējā sacensību stundā tiek iesaldēta rezultātu tabula un neparādās, vai uzdevums ir ieskaitīts), tādējādi paceļoties no pēdējās vietas līdz 3. vietai.

Vēl viena LU komanda atrisināja 3 uzdevumus (29. vieta kopvērtējumā) un vēl divas – 2 uzdevumus (34. un 39. vieta).

Ceturtdaļfināls Minskā notika Baltkrievijas Valsts universitātē jau 20. reizi un, atzīmējot šo apaļo jubileju, tika pasniegtas arī reģiona labāko treneru balvas, ko ieguva arī LU komandu treneris prof. Guntis Arnicāns.

Šogad ceturtdaļfināla uzdevumu sagatavošanā piedalījās arī Latvijas Universitāte – 3 uzdevumus bija sagatavojuši DF pētnieks Jevgēnijs Vihrovs un DF absolvents Kārlis Seņko.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, Latvijas Goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.

LU komandu sagatavošanā piedalās profesors Guntis Arnicāns, pētnieks Jevgēnijs Vihrovs un viespētnieks no Kazaņas Federālās universitātes Kamils Hadijevs.