Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Profesors no ASV Deivids Jūtals (David Uttal).
Profesors no ASV Deivids Jūtals (David Uttal).
Profesors no ASV Deivids Jūtals (David Uttal). LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors Jurģis Šķilters. Profesors Maiks Stīfs (Mike Stieff).
Ar izcilu zinātnieku lasījumiem aizvadīts starptautiskais kognitīvo zinātņu simpozijs

02.11.2017

Ar panākumiem aizvadīts Latvijas Universitātes (LU) 12. Starptautiskais kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozijs “Vizuāli telpisko prasmju ietekme uz mācīšanos”, kas pulcēja pasaules mēroga nozares autoritātes. Simpozijā uzstājās profesori no ASV Deivids Jūtals (David Uttal) un Maiks Stīfs (Mike Stieff), kā arī Oksfordas Universitātes datorzinātņu profesors Bobs Koeke (Bob Coecke), Lielbritānija.

D.Jūtals ir viens no pasaulē izcilākajiem vizuāli telpisko prasmju pētniekiem, kuram izdevies pamatot vizuāli telpisko prasmju atšķirīgo ietekmi humanitārajās, sociālajās un eksaktajās zinātnēs un to apguvē. Tāpat prof. Jūtals ir bijis Kognitīvās attīstības biedrības (Cognitive Development Society) prezidents un žurnāla “Psiholoģiskais biļetens” (Psychological Bulletin) redaktors. Savukārt B. Koeke ir pasaulē nozīmīgākais kvantu vizualizācijas speciālists un kategoriskās kvantu mehānikas aizsācējs, pasaulē vienīgais profesors, kuram piešķirts tituls “Professor of Quantum Foundations, Logics and Structures”. Tāpat simpozijā uzstājās ASV prof. Maiks Stīfs, kurš ir ievērojams ķīmijas vizualizācijas uztveres pētnieks. Simpozijs noslēdzās ar ASV mūziķa Maikla Holta (Michael Holt) koncertu LU Lielajā Aulā.

Ar referātiem simpozijā uzstājās arī latviešu pētnieki – rektora vietniece digitālās sabiedrības jautājumos prof. Signe Bāliņa,  LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes prof. Ivars Austers, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš, pētnieces - Līga Zariņa, Dace Baumgarte un Inese Muzikante.

Simpoziju rīkoja LU DF un BVEF, bet tā idejas autors un galvenais organizators ir LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors Jurģis Šķilters ar komandu. Šogad simpozija organizatori bija izvēlējušies diskutēt par vizuāli telpisko prasmju ietekmi uz mācīšanos.

Simpozijs tiek organizēts LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija projekta „Strukturālas līdzības topoloģiskā modelēšana: informācijas vizualizācijas topoloģiskā un eksperimentālā analīze” ietvaros. Projektu atbalsta Latvijas Universitātes mecenāts SIA “Mikrotīkls”. Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes fonds.

Simpoziju stiprina uzņēmums “Accenture”.