Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

DF studente Anastasija Ņikiforova iegūst "Exigen Services Latvia" stipendiju

24.10.2017

Uzņēmuma "Exigen Services Latvia" un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda ikgadējā stipendiju konkursā izvēlēti seši izcilākie informācijas tehnoloģiju (IT) studenti no sešām Latvijas augstskolām, kuri 2017./2018. studiju gadā saņems stipendijas gan teicamo sekmju dēļ, gan arī tādēļ, ka ir pierādījuši motivāciju studēt IT. Stipendiju kopējā summa – 9000 EUR, bet katrs students no 2017. gada septembra līdz 2018. gada jūnijam saņems 1500 EUR jeb 150 EUR mēnesī.

Stipendiāti ir Anastasija Ņikiforova no Latvijas Universitātes (LU), Endijs Titomers no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Aleksejs Sergejevs no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA), Elizabete Liene Šterna no RTU, Eduards Arefjevs no Transporta un sakaru institūta (TSI) un Liene Strunke no Vidzemes Augstskolas (VA). Uzvarētāji izvēlēti no 39 pretendentiem. Aktīvākie pieteikumu iesniedzēji šogad bija TSI, RTU un LU studenti.

"IT joma ir strauji augoša un dinamiska. Lai kļūtu par izcilu IT speciālistu, nemitīgi jāizaicina savas zināšanas, paplašinot intelektuālo un profesionālo kompetenci ne tikai studiju laikā, bet visu dzīvi. Tāpēc līdzās labām sekmēm vienlīdz svarīga ir arī studentu mērķtiecība, motivācija un pašatdeve – īpašības, kas palīdz koncentrēties mērķiem un panākt pozitīvu rezultātu. Atbalsts jaunajiem speciālistiem ir ļoti nozīmīgs, un mēs esam gandarīti par iespēju ik gadu ieguldīt jaunajos IT talantos, tā motivējot viņus izkopt savu potenciālu un uzsākt profesionālo karjeru," saka "Exigen Services Latvia" valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Smilts.

Stipendiju ieguvējus vieno spēcīga motivācija apgūt programmēšanu un citus ar informācijas tehnoloģijām saistītus tematus un viņi ir arī sabiedriski aktīvi. LLU Datorvadības 2. kursa students Endijs Titomers ir atbildīgs un mērķtiecīgs students. Aktīvu darbošanos dažādos programmēšanas pasākumos viņš apvieno ar orientēšanās un skriešanas sacensībām, iegūstot pat LLU gada sportista titulu. Savukārt LU maģistrantūras 1. kursa studente Anastasija Ņikoforova sekmīgi darbojas pētniecībā, laužot stereotipus, ka IT jomā pamatā strādā vīrieši.

Vairāki stipendiju ieguvēji papildu studijām atrod laiku jaunu IT produktu izstrādei. RTA 4. kursa students Aleksejs Sergejevs darbojas datorspēļu izstrādes projektos un RTA mācībspēki viņu raksturo kā atbildīgu, centīgu un radošu. Savukārt RTU 2. kursa studente Elizabete Liene Šterna vēlas turpināt studijas pēc bakalaura grāda iegūšanas un atzīst, ka stipendija viņai palīdzēs veltīt enerģiju tikai studijām, jo apvienot lekcijas ar darbu ir ļoti sarežģīti. "Ir ļoti svarīgi, ka manu centību un apņēmību novērtē, un iegūtā stipendija to apstiprina – pēc smagā darba pateikts paldies," saka Elizabete. Studente atrod laiku arī kalnu slēpošanai, Latvijas un Baltijas mēroga sacensībās iegūstot augstas vietas.                                                

TSI bakalaura 4. kursa students Eduards Arefjevs aizvien meklē jaunas iespējas papildināt savas zināšanas dažādos starptautiskos kursos un konferencēs. Lai dažādotu Latvijas IT jomas speciālistu zināšanas, viņš ārpus studiju laika apguvis vairākas programmēšanas valodas, un stipendija viņam ļaus vairāk koncentrēties uz attīstību. "Stipendija nozīmē ne tikai augstskolas un uzņēmuma atzinību, bet pārliecību, ka Latvijā vajag stiprus programmētājus," uzskata Eduards. Pēc augstskolas absolvēšanas viņš plāno turpināt tālmācībā apgūt dažādus kursus, ko piedāvā pasaules universitātes. VA bakalaura studiju 4. kursa studenti Lieni Struņķi mācībspēki raksturo kā mērķtiecīgu, uzņēmīgu un sabiedriski aktīvu. Kaut iepriekš absolvējusi citas jomas studijas, savu īsto aicinājumu viņa radusi tieši IT jomā.  

Studenti, kuri vēlas sniegt ieguldījumu Latvijas IT jomā, ir jāatbalsta, lai nezaudētu motivētus jaunos speciālistus. Ieguldījums jauniešu attīstība ir tālredzīga un ilgtspējīga rīcība, lai Latvija kļūtu par vadošu Eiropas valsti IT jomā, uzskata "Exigen Services Latvia".  

Pieteikties stipendiju konkursam tika aicināti RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, LU Datorikas fakultātes, LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes, TSI Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes, RTA Inženieru fakultātes un VA Inženierzinātņu fakultātes IT studiju programmu bakalaura līmeņa 2.-4. kursa un maģistrantūras studenti.

"Exigen Services Latvia" ir viens no Baltijas vadošajiem IT ārpakalpojumu sniedzējiem, kas izstrādā programmatūru risinājumus un uztur IT sistēmas klientiem Latvijā un pasaulē. Tā mātes uzņēmums ir Amerikas IT konsultāciju un pakalpojumu uzņēmums "Return on Intelligence", un globāla mēroga projektos Latvijas uzņēmums sadarbojas ar citiem starptautiskā uzņēmuma izstrādes centriem Ziemeļeiropā, Austrumeiropā un ASV. Latvijas uzņēmums dibināts 1995. gadā, pašlaik tā komandā strādā vairāk nekā 200 kvalificētu IT speciālistu, kuri apkalpo klientus no valsts sektora, finanšu, telekomunikāciju un citām nozarēm. "Exigen Services Latvia" aktīvi atbalsta IT izglītības un zinātnes attīstību Latvijā, turklāt ir vienīgais IT risinājumu izstrādes uzņēmums, kurš saņēmis Ilgtspējas indeksa sudraba kategorijas novērtējumu jau piecus gadus pēc kārtas. Šogad uzņēmums ieguva 6. vietu Latvijas mīlētāko darba devēju zīmolu Top 2017.

RTU Attīstības fonds ir organizācija, kas visa gada garumā, sadarbojoties ar atbalstītājiem, piedāvā izcilības, pētniecības un praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas visu Latvijas augstskolu studentiem, profesionālo tehnisko skolu un vispārējo vidējo izglītības iestāžu audzēkņiem. Aktuālā informācija par stipendiju konkursiem atrodama RTU Attīstības fonda mājaslapā.