Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Studentiem ir unikāla iespēja gūt teorētiskas un praktiskas zināšanas produktu komercializēšanā

06.09.2017

LU DF un citu augstskolu studentiem ir iespēja pieteikties inovatīvam produktu komercializācijas specsemināram, kura ietvaros notiks gan teorētiskas lekcijas par produktu izstrādi, produkta veidošanas posmiem un kompetencēm, riska kapitālu, jaunuzņēmumu izaicinājumiem un starpdisciplināriem projektiem, gan praktiskas nodarbības, kurās būs iespēja attīstīt savu ideju, iegūstot finansiālu atbalstu produkta prototipa izstrādei. Specsemināru realizē jaunuzņēmuma “Koatum” izveidotāji, to atbalsta uzņēmums Accenture Latvia.

 “Šī specsemināra mērķis ir veicināt studentu starpdisciplināro sadarbību un izveidot vidi studentu zinātnisko un startup projektu realizācijai, sniedzot nepieciešamo finansiālo atbalstu. Specseminārs notiks pēc “atvērtā tipa” principa - tas nozīmē, ka nodarbību apmeklēšana būs pieejama visiem studentiem, neatkarīgi no augstskolas un fakultātes. Viens no galvenajiem šī kursa konceptiem ir tūlītējā riska kapitāla industrijas teorijas un prakses kombinācija, studentiem iesaistoties darbā ar saviem projektiem uzreiz pēc teorētisko zināšanu saņemšanas. Šis specseminārs ir pirmā šāda veida interdisciplinārā iniciatīva Latvijā, kas ir vērsta uz inovatīvās uzņēmējdarbības kultivēšanu studentu vidē, apvienojot akadēmiskos, industriālos un finansiālos resursus. Kalpojot par teorētisko un praktisko komercializācijas zināšanu apvienošanas platformu, specseminārs dos studentiem iespēju veidot starpdisciplinārās komandas ar mērķi strādāt pie produktiem, kas, iespējams, mainīs dažādās industrijās ilgi pieņemtās procedūras. Industriālā partnera iesaiste, savukārt, ļaus efektīvi un ātri validēt idejas. Kopumā, šī ir, savā ziņā, unikāla iniciatīva, kas vērsta uz studentu uzņēmējdarbības un inovāciju potenciāla vēršanu ekonomikas attīstībai,” stāsta viens no specsemināra izveidotājiem Emīls Sjundjukovs (Emil Syundyukov).

Pirmā nodarbība notiks 27. septembrī, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes projektu studijas “DF LAB” telpās (Raiņa bulvāris 19, 303. telpa).

Lai pieteiktos kursam, ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Pieteikties var jebkuras augstskolas students, dalība specseminārā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Specseminārs notiks angļu valodā.

Produktu komercializācijas specsemināru izveidoja Emīls Sjundjukovs (Emil Syundyukov) – jaunuzņēmuma “Koatum” izpilddirektors, studentu komūnas “Health Hackers” dibinātājs, vairāku hakatonu organizators, LU Datorzinātņu maģistra studiju programmas absolvents, un Sergejs Jakimovs – jaunuzņēmuma “Koatum” ģenerāldirektors, jaunuzņēmuma “Vortex Oil Engineering SA” līdzdibinātājs, Rīgas Juridiskās augstskolas un Central European University in Budapest absolvents.

Atbilstoši studentu piedāvāto ideju nozarēm specsemināra lekcijās viesosies arī industrijas pārstāvji, lai dalītos ar savu pieredzi un izteiktu viedokli par studentu idejām un sniegtu ieteikumus tālākai to attīstībai.