Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

DF klarnešu koris "Melnie koki" ielūdz uz Ziemassvētku koncertu

18.12.2018.

Datorikas fakultātes klarnešu koris "Melnie koki" ielūdz uz Ziemassvētku koncertu piektdien, 21. decembrī, plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Koncertā klarnešu izpildījumā skanēs gan visdažādāko stilu, laikmetu un noskaņu mūzika, gan muzikāli motīvi no P.Čaikovska baleta “Riekstkodis”, gan dažādas Ziemassvētku melodijas. Ieeja pasākumā bez maksas.

Latvijā pirmais klarnešu koris “Melnie koki” izveidots 2017. gada oktobrī, vienojot Latvijas Mūzikas vidusskolu, Mūzikas skolu un lielāko pūtēju orķestru klarnetistus, diriģentes Māras Lemkenas vadībā.

Klarnešu korī spēlē: Pēteris Eduards Kalniņš (piccolo klarnete), Maartens Lemkens (Maarten Lemken), Rolands Arnis, Līva Juruša, Aija Arnicāne, Ēriks Bašēns (B klarnete), Marta Britāla (Alta klarnete), Alma Krēgere (Basa klarnete).

Klarnešu kora “Melnie koki” diriģente un mākslinieciskā vadītāja Māra Lemkena ieguvusi profesionālo maģistra grādu mūzikā, specialitātē - pūtēju orķestra diriģēšana Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Jaunā diriģente šobrīd vada vairākus pūtēju orķestrus Latvijā, izglīto topošos pūtēju orķestru diriģentus un aktīvi piedalās starptautiskos projektos un konferencēs.

Klarnešu koris, kā mūziķu sastāva formāts, Ziemeļeiropā ir salīdzinoši rets veidojums un koru darbība nav aktīvs šī reģiona fenomens. Klarnešu kora darbībai nepieciešams paplašināts instrumentu sastāvs (piccolo klarnete, alta klarnete, basa klarnete, kontrabasa klarnete), kas pieļauj instrumentālā skanējuma daudzveidību un dod iespēju atskaņot orķestrāli skanīgu repertuāru.

Koris, tā salīdzinoši īsajā pastāvēšanas laikā, līdz šim jau sniedzis vairākus nozīmīgus koncertus, ieguvis 2. vietu starptautiskā kameransambļu konkursā Lietuvā (rezultātu izcīnot mūzikas augstskolu studentu kameransambļu kategorijā, 11 ansambļu konkurencē), kā arī devies savā pirmajā koncerttūrē uz Nīderlandi, sniedzot koncertu kopā ar tādu pasaulē atzītu klarnešu kori, kā “Piet Jeegers Clarinet Choir”.

Koris arī piedalījās jaunās latviešu filmas “Jaungada taksometrs” uzņemšanā.

 

! Koncertā tiks fotografēts un filmēts. Apmeklējot koncertu, Jūs piekrītat pasākuma laikā veiktajai fotografēšanai un filmēšanai, kā arī fotoattēlu un videomateriālu publiskai izmantošanai sabiedrisko attiecību vai reklāmas nolūkos LU DF sociālajos medijos, tīmekļa vietnē internetā un citviet.