Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU maģistra un doktora līmeņa studenti aicināti pieteikties Kurta Hāgena stipendijai studijām Vācijā

27.11.2018.

Līdz 1.decembrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) mecenāta Kurta Hāgena (1916-2000) stipendijai studijām Vācijā. LU fonds aicina pieteikties stipendijai LU maģistra un doktora līmeņa studentus ar teicamiem rezultātiem.

Kurts Hāgens ir dzimis Latvijā, bet vēlāk ar māti devies trimdā uz Vāciju, kur ieguvis diplomu aktierspēlē. Mūža nogalē novēlējis visus savus iekrājumus aptuveni 2,4 mlj. eiro apmērā Latvijas Universitātei, sniedzot iespēju talantīgākajiem studentiem gūt pieredzi Vācijas augstskolās. Līdz šim K.Hāgena stipendiju ir ieguvuši septiņi daudzsološi LU studenti. Stipendijas apmērs ir 7 tūkstoši eiro, un tā ir paredzēta viena semestra studijām kādā no 15 LU sadarbības augstskolām Vācijā. Vairāk informācijas par mecenāta dzīves gājumu pieejama tīmekļvietnē hagens.lv.

Pretendentiem (izņemot pēdējā semestra studentiem) jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma ANKETA LU fonda tīmekļvietnē līdz š.g. 1. decembra plkst. 23:59. Anketai ir jāpievieno savs CV, dokumenti pēc saviem ieskatiem, kas apliecina pieredzi pastāvīgajā darbā, intelektuālo potenciālu, spēju radīt jaunas inovatīvas idejas, tāpat ir jāuzraksta brīvā eseja (līdz 2 000 rakstu zīmēm) “Kuram Latvijas Universitātes mecenātam (-ei) es vēlos līdzināties un kāpēc?”. Tāpat anketā ir jānorāda akadēmiskie sasniegumi un motivācija saņemt stipendiju. Katram pretendentam ir nepieciešamas divas rekomendācijas vēstules no LU mācībspēkiem, kuras viņi nosūta uz e-pasta adresi fonds@fonds.lv līdz konkrētajam termiņam.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā sazināties ar LU fondu, rakstot uz e-pasta adresi fonds@fonds.lv vai zvanot 20127040.

Pretendents nedrīkst vienlaikus būt LU fonda vai citu mecenātu stipendiju ieguvējs. Students nedrīkst pretendēt uz stipendiju, ja ir darba attiecībās ar LU.