Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU programmētāji noskaidro labākos ACM ICPC atlasē ceturtdaļfinālam Minskā

17.10.2018.

Piektdien, 12. oktobrī, norisinājās Latvijas Universitātes komandu atlase programmēšanas sacensību ACM ICPC ceturtdaļfinālam. Sešas spēcīgākās komandas dosies uz Minsku, Baltkrieviju, lai 1. novembrī sacenstos ar Baltkrievijas, Lietuvas un Kaļiņingradas komandām par pusfināla ceļazīmēm.

Spraigā cīņā atlasē 1. absolūto vietu ieguva komanda “leet 1338” - Kristaps Čivkulis (DF 1. kurss, 2018. gada finālists) Aleksandrs Zajakins (DF 2. kurss) un Aleksejs Zajakins (DF 4. kurss, 2017. gada finālists), kas 40 minūtes līdz sacensību beigām atrisināja visus 12 piedāvātos uzdevumus.

2. absolūto vietu ieguva komanda “Meklē komandas biedrus” - Vladislavs Kļevickis (DF maģistrantūras 1. kurss, 2018. gada finālists), Pēteris Pakalns (DF 4. kurss, 2017. gada finālists) un Ingus Jānis Pretkalniņš (FMOF 2. kurss), kas gandrīz visu sacensību laiku stabili turēja līdera pozīciju, bet nespēja pārvarēt grūtākā uzdevuma šķērsli.

Trešā spēcīgākā LU komanda “こんにちは” sastāvēja no viena dalībnieka. Roberts Leonārs Svarinskis (DF 1. kurss) iespaidīgā solo sniegumā atrisināja 8 uzdevumus un ieguva 7. vietu kopējā vērtējumā.

Kopā ar LU komandām startēja arī Lietuvas, Igaunijas un Kazaņas komandas. Igaunijas komandas kopš šī gada piedalās citā sacensību reģionā un šīs sacensības neizmantoja atlasei. Vienīgā Igaunijas komanda, kas piedalījās sacensībās, ieguva absolūto 3. vietu, atrisinot 11 uzdevumus. Labākā Lietuvas komanda atrisināja 10 uzdevumus un ierindojās 4. vietā, bet labākā Kazaņas komanda – 6. vietā ar 9 uzdevumiem.

Kārtējo reizi neoficiāli startēja arī ACM ICPC sacensību veterāni, 2012. un 2014. gadu finālisti, Kārlis Seņko un Normunds Vilciņš un ieguva 5. vietu, atrisinot 10 uzdevumus.

Šogad kopā ar DF komandām piedalījās arī viena komanda, kas sastāvēja tikai no Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studentiem. Piedalījās arī dažas skolēnu komandas.

Uz ceturtdaļfinālu, kas noritēs Minskā, Baltkrievijā no 31. oktobra līdz 2. novembrim, dosies sešas labākās LU komandas.

Atlases sacensības organizēja profesors Guntis Arnicāns un pētnieks Jevgēnijs Vihrovs.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: AS “Emergn”, SIA “EazyOne”, SIA „Datakom”, AS "RIX Technologies", SIA “TestDevLab”, SIA “ZZ Dats”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, SIA "whiteCryption", Amerikas latvieši, kuri pārstāv “Friends of the University of Latvia” (501(c)(3) charity) - Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs, Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis un Galenieku ģimene. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds un RTU Attīstības fonds.  

Par ACM ICPC sacensībām

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē, kurās piedalās studenti. Katru gadu sacensībās piedalās vairāk nekā 2000 universitāšu no vairāk nekā 90 valstīm visā pasaulē. Sacensību ceturtdaļfināli un pusfināli norisinās reģionos sešos kontinentos, savukārt uz fināla sacensībām dodas ap 100 pasaules spēcīgākās komandas. 2019. gada fināls norisināsies Porto, Portugālē.