Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

ESSLLI dalībnieku kopbilde.
Prof. J.Šķilters un prof. J.Borzovs apmeklēja vasaras skolu ESSLLI 2018

11.09.2018.

No 8. līdz 12. augustam Profesori Jurģis Šķilters un Juris Borzovs apmeklēja vasaras skolu 30th European Summer School in Logic, Language and Information (ESSLLI 2018) Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, lai iepazītos ar vasaras skolas organizāciju, kā arī ziņotu ESSLLI Pastāvīgajai komitejai par Latvijas Universitātes gatavību 2019. gada 5.-16. augustā rīkot kārtējo vasaras skolu. Prof. Jurģis Šķilters ir skolas programmas komitejas priekšsēdētājas vietnieks, bet prof. Juris Borzovs – vietējās organizācijas komitejas priekšsēdētājs. Abu ziņojumus uztvēra atzinīgi.

Gaidāms, ka uz 2019. gada skolu ieradīsies konkursā atlasīti ap 60 augstas klases lektori un ap 300 “skolēni”. Katrs lektors 5 darba dienās nolasīs 90-minūšu lekciju ciklu vienā no 3 grūtības pakāpēm. Katru dienu būs 6-8 paralēlas lekcijas. Skola ilgs divas nedēļas.

Katrs lekciju cikls iekļausies vienā no trim virzieniem: valoda un loģika, loģika un skaitļošana, valoda un skaitļošana.

Kaut no skolēniem neprasa nekādus apliecinājumus par iepriekšējām zināšanām, tomēr reāli skola ir augstākās izglītības līmenī un pat zemākās grūtības pakāpes lekcijās tiek lietotas matemātiskās loģikas izteiksmes.