Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atvērto datu hakatons 2018

05.09.2018.

2018. gada 28. - 29. septembrī, 97 metru augstumā - Rīgas radio un televīzijas tornī - notiks Open Data Hackathon 2018 jeb atvērto datu programmatūras izstrādes maratons. 24 stundu radošā programmēšanas un izstrādes hakatona mērķis ir radīt inovatīvas tīmekļa vai mobilās lietotnes, kas balstītas uz atvērto datu izmantošanu un pielietošanu četros virzienos - transports, kultūra, reģioni un tūrisms.

Hakatonā ir aicināti piedalīties: programmatūru izstrādātāji, statistiķi, datu analītiķi un pētnieki, žurnālisti, datu kopienas aktīvisti, vizualizāciju eksperti, studenti, kā arī citi interesenti, kurus interesē radošas un tehnoloģiskas biznesa idejas, kuras balstītas uz atvērto datu izmantošanu.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama informācija, ko ikviens ir tiesīgs izmantot, lai veicinātu atvērtu tehnoloģiju izmantošanu visā pasaulē un dotu sociālo, ekonomisko labumu plašākai sabiedrībai. Atvērto datu mērķis ir palīdzēt veidot datu apmaiņu ne tikai tos publicējot, bet arī „atverot”, kas nozīmē, ka datu kopas ir automātiski nolasāmas un izmantojamas analīzē un programmatūras izstrādē. Pasaulē atvērtie dati ir atzīti kā viens no galvenajiem inovāciju virzītājiem mūsdienu digitālajā sabiedrībā.

Hakatona dalībniekus konsultēs pasaulē pazīstami eksperti un mentori: bijušais IBM Datu pārvaldības risinājumu grupas direktors Stīvens Adlers (Steven Adler, ASV) un ģeotelpisko datu eksperts Karels Čarvats (Karel Charvat, Čehija), kurš specializējas arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumos lauksaimniecībā un vides pārvaldībā, kā arī ģeogrāfisko datu infrastruktūras dizainā.

Balvu fonds: 1. vietai - 1000 eiro, 2. vietai - 750 eiro, 3. vietai - 500 eiro. Tāpat ideju autori iegūs dažādas veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītājiem.

Reģistrācija līdz 25. septembrim: https://lata.org.lv/hackathon_lv/. Vietu skaits ir ierobežots, dalība - bez maksas. Pasākuma darba valoda - angļu.

Hakatonu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju un Magnetic Latvia