Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Lasītājiem pieejams Baltijas starptautiskās kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas gadagrāmatas jaunākais sējums

06.07.2018.

Ir iznācis Baltijas starptautiskās kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas gadagrāmatas “The Baltic International Yearbook of Cognition, Logic and Communication” jaunākais sējums, kura tēma ir ironija. Sējuma redaktori ir prof. Maikls Glanzbegs (Ziemeļrietumu Universitāte, ASV) un prof. Jurģis Šķilters (Latvijas Universitāte).

Sējuma galvenā raksta (target article) autors ir nozīmīgais Konektikutas Universitātes (ASV) profesors Mičels Grīns (Mitchell Green). Šī gada laikā tiks publicēti vairāki recenzēti komentāri M. Grīna rakstam.

Lasīt sējumu

Gadagrāmata kopš 2005. gada tiek izdota vienu reizi gadā un ir viens no Austrumeiropas reģionā redzamākajiem periodiskajiem starpdisciplinārajiem izdevumiem kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas jomā. Gadagrāmatas galvenais redaktors ir LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs, profesors Jurģis Šķilters. Kopējais lejupielāžu skaits ir vairāk nekā 50 000, un pagājušā gada sējums ir lejupielādēts vairāk nekā 11 000 reižu.

Gadagrāmatas iepriekšējos sējumos publicēti pasaulē nozīmīgu loģiķu, semantiķu, lingvistu un psihologu pētījumi. Gadagrāmatas autoru vidū ir formālās semantikas pamatlicēja Barbaras Partī (Barbara Partee), matemātikas filozofs Džodi Azūni (Jody Azzouni), spēļu teorijas nozīmīgi pētnieki kā Gabriels Sandu (Gabriel Sandu), Robins Klārks (Robin Clark), vizuālās uztveres psiholoģe Diana Pešē (Diane Pecher), telpas uztveres pētniecības stūrakmeņi kā Nora Ņūkomba (Nora Newcombe), Pēters Gērdenfors (Peter Gärdenfors), Markus Krahts (Marcus Kracht), skaitļa un skaitīšanas pētniece lingviste Sjūzena Rotšteina (Susan Rothstein) un daudzi citi nozīmīgi mūsdienu intelektuāļi.