Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Gatavojoties finālam, LU studentu komanda piedalās programmēšanas treniņnometnē Petrozavodskā

12.02.2018.

Latvijas Universitātes studentu komanda, gatavojoties ACM ICPC programmēšanas sacensību finālam Pekinā (Ķīna), no 30. janvāra līdz 9. februārim piedalījās starptautiskā programmēšanas treniņnometnē Petrozavodskas Valsts universitātē (Krievija).

Treniņnometnē šogad piedalījās 54 studentu komandas no 30 universitātēm, kas pārstāvēja 15 valstis. Šobrīd šī ikgadējā treniņnometne pēc piedāvāto uzdevumu klāsta un dalībnieku sastāva ir grūtākā un nopietnākā pasaulē – 22 no nometnē pārstāvētām komandām piedalīsies ACM ICPC sacensību finālā šī gada 19. aprīlī Pekinā (Ķīna). Parasti gandrīz visas treniņnometnes komandas finālā ierindojas starp 50 labākajām un iegūst pusi no 12 iespējamajām medaļām.

Latvijas Universitāti šajā treniņnometnē pārstāvēja studenti Kristaps Čivkulis un Vladislavs Kļevickis, kā arī komandas treneris prof. Guntis Arnicāns. Komanda startēja deviņās piecu stundu sacensībās. Pēc katrām sacensībām notika uzdevumu analīze (kopā 102 uzdevumi). Šis bija viens no sagatavošanās posmiem, lai uzrādītu labus rezultātus Pekinā.

Tāpat treniņnometnes laikā Datorikas fakultātes dekāns Guntis Arnicāns vairākas reizes tikās ar Petrozavodskas Valsts universitātes Matemātikas un informācijas tehnoloģiju institūta direktori Ņinu Svetovu un citiem šī institūta vadošajiem darbiniekiem (Petrozavodskas Valsts universitātē fakultāšu vietā ir institūti), kur abu universitāšu pārstāvji iepazīstināja viens otru ar mācību un pētniecības organizēšanas detaļām savās universitātēs. Tika pārrunātas universitāšu sadarbības iespējas un nolemts paplašināt sadarbību gan mācību, gan pētniecības jomās. Jau tuvākajos mēnešos abās universitātēs izskatīs iespēju slēgt sadarbības līgumu.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: AS „Exigen Services Latvia”, SIA “EazyOne”, SIA „Datakom”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, SIA “TestDevLab”, SIA “ZZ Dats”, Amerikas latvieši, kuri pārstāv “Friends of the University of Latvia” (501(c)(3) charity) - Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs, Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis un Galenieku ģimene. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds un RTU Attīstības fonds.