Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

No kreisās: DF dekāns prof. Guntis Arnicāns, Lēdijas Adas Lavleisas 2018. gada laureāte Anastasija Ņikiforova, Anastasijas zinātniskais vadītājs prof. Jānis Bičevskis.
Pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas

22.03.2018.

Ceturtdien, 22. martā, Latvijas IKT profesionāļu dienas konferencē tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas. Sveicam šī gada laureātus - Latvijas Universitātes studenti Anastasiju Ņikiforovu un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu Pāvelu Cacivkinu!

Lēdijas Adas Lavleisas balvu par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē un tās popularizēšanā šogad ieguvusi Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes maģistra studiju programmas “Datorzinātnes” 1. kursa studente Anastasija Ņikiforova.

Anastasija parāda gan teicamas zināšanas studijās, gan darbojas datu kvalitātes un drošības pētījumos, kā arī piedalās dažādu pasākumu organizēšanā un datorzinātnes popularizēšanā. Šobrīd Anastasija darbojas pētījumā, kurā kopā ar kolēģiem cenšas rast iespēju, lai informācijas sistēmās būtu iespējams automatizēti identificēt datu kvalitātes problēmas un sniegt lietotājiem atbalstu problēmu novēršanā, par šo pētījumu top arī vairākas publikācijas.

Čarlza Bebidža balvu Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē pasniedza Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes maģistra studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” 1. kursa studentam Pāvelam Cacivkinam.

Pāvels paralēli studijām maģistrantūrā strādā par inženieri Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskajā centrā, kur izmanto savas programmētāja prasmes jaunu, ar lāzertehnoloģiju saistīto tehnoloģiju radīšanā un uzturēšanā. Viņš ir pievērsies lāzersistēmu izpētei un to vadības nodrošināšanai ar mākslīgā intelekta palīdzību. Pāvels kā līdzautors ir piedalījies četru zinātnisko publikāciju sagatavošanā un ieguvis trīs Latvijas Republikas patentus.

Balvu laureāti iegūst diplomu, vienreizēju stipendiju 400 EUR apmērā un mākslinieka Jāņa Strupuļa veidotu medaļu.

Par apbalvojumiem

Pasaulē pirmās programmētājas un angļu matemātiķes Lēdijas Adas Lavleisas vārdā nosaukto balvu LU Datorikas fakultāte ik gadu pasniedzpamatstudiju vai maģistra programmas studentei (sievietei), kas veiksmīgi veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā. Balvu piešķir jau kopš 1986. gada.

Savukārt pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža vārdā nosaukto balvu LU Matemātikas un informātikas institūts jau kopš 1991. gada piešķir pamatstudiju vai maģistra programmas studentam (vīrietim), kurš veic aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā.