Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Aicina piedalīties starptautiskajā vasaras skolā un risināt pilsētvides izaicinājumus Rīgā un Kopenhāgenā
Džineta Dimante, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
06.03.2018.

15 Latvijas Universitātes maģistrantūras studentiem ir iespēja pievienoties daudzdisciplinārai vasaras skolai “Pilsētvides izaicinājumi” (Urban Challenges), kas notiks no 2018. gada 16. aprīļa līdz 4. maijam.

Vasaras skola tiek organizēta ERASMUS+ programmas ietvaros un vienu nedēļu (no 16. līdz 20. aprīlim) norisināsies Rīgā, Sporta ielā 2 un vienu nedēļu (no 30. aprīļa līdz 4. maijam) – Kopenhāgenā. No 23. līdz 27. aprīlim ir paredzēts studentu patstāvīgais darbs. Studenti saņems LU sertifikātu par kursa apguvi un 7,5 ECTS, kā arī sertifikātu par apgūto kopīgo studiju kursu ar Kopenhāgenas Biznesa skolu.

Vasaras skolas gaitā būs iespēja gūt gan teorētiskas zināšanas, gan klausīties pieredzējušu un atzītu profesionāļu vieslekcijas (Viesturs Celmiņš, Ilze Paklone, Mārcis Rubenis, Jānis Ķīnasts u.c.), kā arī starptautiskās un starpdisciplinārās komandās risināt konkrētas pilsētvides attīstības problēmas. Šī gada galvenās tēmas būs: kopienas urbānisms, digitālās tehnoloģijas un pilsēta, zināšanu urbānisms un pilsētvides prototipēšana.

Sadarbības partneri vasaras skolai ir mākslas un tehnoloģiju kvartāls Sporta 2 un Kalnciema kvartāls. Studenti attīstīs idejas kā ilgtspējīgi veidot tādus Rīgas pilsētvides objektus kā Sporta 2, laikmetīgās mākslas centru kim? vai Free Riga izveidoto radošo telpu D27. Kopenhāgena ir lieliska vieta, kur iegūt zināšanas un pieredzi pilsētvides ilgtspējas jautājumos, jo tā ir saņēmusi daudzus ilgtspējas apbalvojumus, piemēram, 2014. gadā ieguva Eiropas Zaļākās galvaspilsētas goda nosaukumu un pasaulē labākās dzīvesvietas titulu.

Aicinām jebkuru LU maģistrantūras programmu studentus, kuri grib apgūt jaunas tēmas un iegūt starptautisku pieredzi. Var pieteikties gan 1., gan 2. kursa maģistranti.

Katram studentam tiks piešķirta 275 EUR stipendija izdevumu segšanai.

Lūdzu, sūtiet savus CV un pieteikumus angļu valodā uz dzineta.dimante@lu.lv līdz 2018. gada 23. martam. Pieteikuma forma šeit.