Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitāte šī akadēmiskā gada studentu programmēšanas sacensību sezonu noslēdz ar teicamiem rezultātiem pasaules finālā

19.04.2018.

Ceturtdien, 19. aprīlī, Ķīnas galvaspilsētā Pekinā pulcējās 140 studentu programmēšanas komandas no visas pasaules, kas 3 098 universitāšu konkurencē bija apliecinājušas savas spējas cīnīties par ACM ICPC pasaules čempiona titulu. Latvijas Universitātes studentu komanda – Nikita Larka, Vladislavs Kļevickis, Kristaps Čivkulis – sīvā cīņā šo akadēmisko gadu noslēdza ar finālā iegūto dalīto 56. vietu.

“Iekļūt pasaules finālā ir grūts uzdevums, jo tur nonāk vien 2 līdz 4 procenti studentu komandu no visas pasaules. Šogad finālā bija 11 uzdevumi un mūsu komandai izdevās atrisināt četrus no tiem, kas ir labs rezultāts, ņemot vērā uzdevumu sarežģītību un kopējo konkurenci. Pirmās trīs sacensību stundās komanda parādīja ļoti labu sniegumu, katru no uzdevumiem iesniedzot bez kļūdām, ar pirmo mēģinājumu, taču diemžēl pēdējās divās stundās komanda tā arī netika vēl pie divu uzdevumu atrisinājuma, kurus bija sākusi risināt. Šoreiz finālā piedāvātais uzdevumu komplekts nebija parocīgs mūsu komandai. Puišu sniegums bija tuvu maksimumam, ko varēja šoreiz sasniegt. Netika pielaistas stratēģiskas kļūdas un veiksmīgi tika atrisināti tie uzdevumi, kurus noteikti vajadzēja atrisināt,” par sacensībām stāsta komandas treneris, Datorikas fakultātes dekāns, profesors Guntis Arnicāns.

Par absolūto šī gada fināla uzvarētāju kļuva Maskavas Valsts universitāte, kas līdz šim vēl nekad nav uzvarējusi, Maskavas Fizikas un tehnoloģiju institūts ieguva otro vietu, savukārt Pekinas Universitāte – trešo.

Šogad finālā piedalījās visu trīs Baltijas valstu komandas un vislabākos rezultātus parādīja Viļņas Universitāte, iegūstot 12. vietu un vienu no četriem bronzas medaļu komplektiem. Tartu Universitātes komanda dala 56. vietu kopā ar Latvijas Universitāti, atrisinot četrus uzdevumus, taču uzrādot sliktāku laiku.

"Šī sezona bija ļoti veiksmīgi, jo tika sasniegts vislabākais rezultāts pusfinālā, ņemot vērā visu mūsu 20 gadu dalību. Finālā būtu tikusi arī otra LU komanda, ja nebūtu ierobežojums, ka startēt no universitātes var tikai viena komanda. Latvijas Universitātei pēdējo 7 gadu laikā finālā ir izdevies iekļūt jau četras reizes. Tāds panākums ir tikai labākajām pasaules universitātēm. Šī panākuma kaldināšanā ir palīdzējuši daudzi cilvēki un uzņēmumi, kas vēlas Latviju pozicionēt, kā valsti ar labu IT izglītību un industriju," atzīst Guntis Arnicāns.

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē. Sacensības norisinājās jau 42. gadu, un šogad tajās piedalījās 49 935 dalībnieki, kas pārstāvēja 3 098 universitātes no 111 valstīm. Sacensību ceturtdaļfināli un pusfināli norisinās reģionos visos apdzīvotajos kontinentos, savukārt uz fināla sacensībām katru gadu dodas ap 100 pasaules spēcīgākās komandas.  Šogad finālā piedalījās 140 spēcīgākās pasaules studentu komandas.

LU studentu komandu dalību pasaules programmēšanas sacensībās atbalsta:  AS „Exigen Services Latvia”, SIA “EazyOne”, SIA „Datakom”, AS "RIX Technologies", SIA “TestDevLab”, SIA “ZZ Dats”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, Amerikas latvieši, kuri pārstāv “Friends of the University of Latvia” (501(c)(3) charity) - Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs, Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis un Galenieku ģimene. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds un RTU Attīstības fonds.

LU studentus sacensībām trenē profesors Guntis Arnicāns un pētnieks Kamils Hadijevs.