Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
ACM ICPC fināls 2018
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.04.2018

Latvijas Universitātes (LU) studentu programmēšanas komanda – Nikita Larka, Vladislavs Kļevickis, Kristaps Čivkulis un treneri prof. Guntis Arnicāns un Kamils Hadijevs – ir devusies uz Ķīnas galvaspilsētu Pekinu, kur no 15. līdz 20. aprīlim norisināsies pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls. Latvijas Universitātes studentu komanda ir vienīgā komanda no Latvijas.

ACM (Association for Computing Machinery) ir pasaules lielākā izglītības un zinātnes kopiena datorikā, kas vieno mācībspēkus, pētniekus, profesionāļus un studentus, lai rosinātu diskusijas, dalītos ar pētījumiem un pieņemtu jomas izaicinājumus.

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē. Sacensības norisinās jau 42. gadu, un šogad tajās piedalījās 49 935 dalībnieki, kas pārstāvēja 3 098 universitātes no 111 valstīm. Sacensību ceturtdaļfināli un pusfināli norisinās reģionos visos apdzīvotajos kontinentos, savukārt uz fināla sacensībām dodas ap 100 pasaules spēcīgākās komandas. Šogad finālā piedalīsies 140 spēcīgākās pasaules studentu komandas.

Mūsu komanda:

 

Nikita Larka

LU Datorikas fakultātes 1. kursa maģistrants. Pagājušajā gadā aizstāvēja bakalaura darbu par tēmu “Kvantu algoritmu konstruēšana, izmantojot čaulu programmas”. ACM sacensībās piedalās jau 5 gadus, sākot no 1. kursa, 5 reizes bija ticis līdz pusfinālam, šī ir pirmā reize finālā. Jau skolas laikā guvis panākumus: bronzas medaļu Vispasaules skolēnu matemātikas olimpiādē, zelta medaļas – Latvijas valsts matemātikas olimpiādē, Latvijas valsts informātikas olimpiādē, sudraba – Baltijas informātikas olimpiādē.
Daudz laika pavada skatoties Youtube, patīk underground rap mūzika un gulēt.

Komandā: risina ad-hoc, skaitļu teorijas un kombinatorikas uzdevumus.

 

 

Vladislavs Kļevickis

LU Datorikas fakultātes 4. kursa students. ACM sacensībās piedalās jau kopš 1.kursa, trīs reizes piedalījās pusfinālā, līdz finālam izdevies tikt pirmo reizi. Skolas laikā piedalījies matemātikas olimpiādēs, ir bronza un atzinība Starptautiskajā matemātikas olimpiādē, 1. vieta "Baltijas ceļā". Informātikā labākais rezultāts bija sudraba medaļa valsts olimpiādē. 
Kopš bērnības spēlē klavieres, patīk Sergeja Rahmaņinova un Tupaka Amaru Šakura mūzika. Brīvajā laikā patīk pastaigāties dabā un satikties ar draugiem. 

Komandā: griež pildspalvu un ēd pārtiku.

 

 

Kristaps Čivkulis

LU Fizikas un matemātikas fakultātes 2. kursa students. Skolas laikā piedalījies Vispasaules skolēnu informātikas olimpiādē un ieguva sudraba (2014) un bronzas (2015) medaļas, kā arī ir vairākas godalgotas vietas valsts matemātikas un informātikas olimpiādēs, atklātajās matemātikas olimpiādēs un komandu sacensībās informātikā un matemātikā (KSIM). ACM sacensībās piedalās trešo gadu. Mīļākais distro ir Arch Linux. Prot arī veiksmīgi uzbūvēt Linux From Scratch. Mīļākā dziesma ir Dr. Bombay - Calcutta (Taxi, Taxi, Taxi). Patīk vēsture un rums.

Komandā: neļauj citiem rakstīt kodu.

 

 

Prof. Guntis Arnicāns, treneris

LU Datorikas fakultātes profesors un dekāns. Studentiem pasniedz kursus saistītus ar datu struktūrām, algoritmiem un programmatūras testēšanu. Ar programmēšanas sacensībām un studentu dalību tajās aizraujas jau kopš 1996. gada. Šo gadu laikā ceturto reizi kā treneris dosies uz ACM ICPC finālu.
Piemīt ļoti laba humora izjūta. Aizraujas ar skriešanu un orientēšanos. Atrodas nemitīgā kustībā.

Komandā: “Bīda” lietas.

 

 

Kamils Hadijevs, treneris

LU Datorikas fakultātes Kvantu datorzinātnes centra pētnieks. Ieguvis doktora grādu Kazaņas Federālajā universitātē. Latvijas Universitātē darbojas Andra Ambaiņa pētnieciskajā grupā, izstrādā kvantu algoritmus un vada sporta programmēšanas nodarbības studentiem. Ar ACM sacensībām aizraujas jau kopš skolas – skolas laikā 9 gadus piedalījās sacensībās skolēniem un olimpiādēs. ACM ICPC pusfinālos ieguvis otrās un trešās pakāpes diplomus, vēlāk septiņus gadus trenējis Kazaņas Federālās universitātes studentu komandu un skolēnus. Divus gadus aktīvi trenē Latvijas Universitātes komandas. Patīk ceļot, risināt programmēšanas un matemātikas uzdevumus, spēlēt ar bērniem un braukt ar skrejriteni.

Komandā: motivē un skaidro.

 

Fināla sacensības notiks 19. aprīlī plkst. 04:00 – 09:00 (pēc Latvijas laika) un būs skatāmas tiešraidē http://icpclive.com/.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: AS „Exigen Services Latvia”, SIA “EazyOne”, SIA „Datakom”, AS "RIX Technologies", SIA “TestDevLab”, SIA “ZZ Dats”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, Amerikas latvieši, kuri pārstāv “Friends of the University of Latvia” (501(c)(3) charity) - Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs, Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis un Galenieku ģimene. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds un RTU Attīstības fonds.