Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Programmētāju diena 2017
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.02.2017

2017. gada 17. februārī tika atzīmēta 32. Latvijas Programmētāju diena, kuras ietvaros tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas balva labākajai studentei un Čarlza Bebidža balva labākajam studentam, notika konference, kurā augsta līmeņa IKT eksperti un mācībspēki apsprieda tādas tēmas kā lietu internets, mākslīgais intelekts, lielo datu ieguvumi un zaudējumi, industrijas ietekme uz inovāciju vidi, drošības tehnoloģijas izstrādes procesu revolūcija un citas, kā arī norisinājās studentiem domātas darbnīcas dažādās Latvijas augstskolās.

Foto: Lēdijas Adas Lavleisas balvas laureāte Amanda Kļaviņa un Čārlza Bebidža balvas laureāts Jans Glagoļevs.

Lēdijas Adas Lavleisas balvu par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē un tās popularizēšanā šogad saņēma Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai” 2. kursa studente Amanda Kļaviņa. Amanda aktīvi iesaistās zinātniskajā darbā un jau studiju otrajā kursā ir izstrādājusi zinātnisko darbu, kura ietvaros izveidojusi mikroklimata kontroles sistēmas prototipu un programmu, kura grafiski attēlo iegūtos datus un ļauj veikt dažādas darbības, piemēram, salīdzināt datus ar normatīviem un sūtīt lietotājam brīdinājumus, ja tiek pārkāptas normas robežas. Šobrīd studente gan raksta zinātnisko publikāciju dalībai starptautiskā konferencē, gan arī aktīvi darbojas dažādu pasākumu organizēšanā un studentu viedokļa pārstāvēšanā, vadot studentu pašpārvaldi.

Savukārt Čarlza Bebidža balvu par aktīvu iesaistīšanos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā saņēma Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes maģistra studiju programmas “Datorzinātnes” 2. kursa students Jans Glagoļevs. Jans Glagoļevs ir piedalījies jau trijos projektos, kas saistīti ar grafu vizualizāciju, sociālo tīklu vizualizāciju un analīzi, kā arī objektu atpazīšanu attēlos. Jans ir divu zinātnisko publikāciju līdzautors, un vienu pavisam nesen pieņemto publikāciju viņš šogad prezentēs starptautiskā konferencē Malaizijā.

Programmētāju dienas konferencē šogad uzstājās divi Latvijas Universitātes profesori - prof. Leo Seļāvo ar referātu "Lietu internets, cilvēku internets, vai nervu sistēma cilvēcei?" un prof. Guntis Bārzdiņš ar referātu “BigData” laikmeta ieguvumi un zaudējumi".