Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Programmētāju diena 2016
Pēdējās izmaiņas veiktas:
09.11.2016

2016. gada 19. februārī 31. reizi tika atzīmēta Latvijas Programmētāju diena un tradicionāli tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas.

No kreisās: Čārlza Bebidža balvas laureāts Artūrs Znotiņš, Lēdijas Adas Lavleisas balvas ieguvēja Ilze Ošiņa, Čarlza Bebidža balvas laureāts Emīls Sjundjukovs. Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis.

Lēdijas Adas Lavleisas balva šogad pasniegta Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes fizikas maģistra studiju programmas 1. kursa studentei Ilzei Ošiņai par aktīvu un produktīvu darbu matemātikas popularizēšanā. Lēdijas Adas Lavleisas balvu kopš 1986. gada piešķir, atzīmējot pasaulē pirmās programmētājas un angļu matemātiķes lēdijas Adas Lavleisas dzimšanas dienu.

Ilze Ošiņa kopš 2013. gada darbojas A.Liepas Neklātienes matemātikas skolā, vada “Profesora Cipariņa klubu", piedalās Valsts un Atklātās matemātikas olimpiādes organizēšanā un darbu labošanā, kopš 2014. gada periodiski vada olimpiāžu matemātikas nodarbības skolēniem Cēsīs un Līvānos, studē fizikas maģistrantūrā un Atomfizikas un Spektroskopijas institūtā Biofotonikas laboratorijā izstrādā algoritmu ādas diagnostikai.

Lēdijas Adas Lavleisas balvu Ilzei Ošiņai pasniedza pirmā šīs balvas laureāte - Mārīte Seile.

Čārlza Bebidža balva šogad pasniegta diviem studentiem: Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes datorzinātnes maģistra studiju programmas 2. kursa studentam Artūram Znotiņam par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē, savukārt Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes datorzinātnes maģistra studiju programmas 1. kursa studentam Emīlam Sjundjukovam par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē un tās popularizēšanā. Čarlza Bebidža balvu kopš 1991. gada piešķir, atzīmējot pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža dzimšanas dienu. 

Artūrs Znotiņš no 2013. gada nodarbojas ar latviešu valodas dabīgās valodas apstrādes un runas atpazīšanas pētīšanu LU MII Mākslīgā intelekta laboratorijā, padziļināti ir pētījis un attīstījis nosaukto entītiju atpazīšanu, koreferenču noteikšanu un entītiju pieminēju daudznozīmību risināšanu latviešu valodas tekstos, kā arī audio segmentēšanu un klasificēšanu, runas atpazinēja akustisko un valodas modeļu uzlabošanu. Viņš ir līdzautors 5 zinātniskām publikācijām (trim galvenais autors), kuras ir prezentējis starptautiski atzītās konferencēs.

Emīls Sjundjukovs aktīvi darbojas pētniecībā profesora Leo Seļāvo vadībā un viņa darbs ir saistīts ar veselības aprūpi. Viņš ir izstrādājis sistēmas prototipu ceļa locītavas kustību pārraudzībai rehabilitācijas laikā, izmantojot vadu un bezvadu sensoru tīklu arhitektūru. Ar šiem rezultātiem piedalījies arī konferencēs ASV un Austrijā. Paralēli studijām strādā par zinātnisko asistentu Elektronikas un Datorzinātņu institūtā. Emīls aktīvi nodarbojas ar datorzinātnes popularizēšanu – aktīvi iesaistījies Microsoft studentu partneru programmā, StartIT projektā, Studentu mentoringa programmā, nodibinājis studentu komūnu “Health Hackers”, kā arī šobrīd ir LU Datorikas fakultātes studentu pašpārvaldes vadītājs.

Čārlza Bebidža balvu Emīlam Sjundjukovam pasniedza pirmais balvas laureāts - profesors Leo Seļāvo, savukārt Artūram Znotiņam balvu pasniedza divkārtējs Čārlza Bebidža balvas laureāts profesors Andris Ambainis.