Ceturtdien, 15. septembrī, plkst. 18.15 Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes 18. auditorijā notiks zinātniskais vakars “Digitālā transformācija un IT risinājumu izstrāde” ar prof. dr. Armīna Rota (Armin Roth, Reitlingenes Augstskola) vieslekciju “Management Cockpit – digitālās transformācijas centrāla vadības platforma”, prof. dr. Gunta Arnicāna (Latvijas Universitāte) prezentāciju “Monitoru sienas lielu datu apjoma vizualizācijai” un prof. dr. Vladislava Fomina (Vladislav Fomin, Viļņas Universitāte) prezentāciju “IT risinājumu izstrāde pilsētvides mantojuma objektu automatizētai uzraudzībai”.

Mūsdienās mēs darbojamies ar milzīgiem datu apjomiem, ne tikai veicot dažādus skaitļojumus to apstrādei, bet arī vizualizējot rezultātus, tādēļ zinātniskajā vakarā būs iespēja iepazīties ar vairākiem datu vizualizācijas risinājumiem.  Prof. Rots lekcijā plašāk pastāstīs par dažādiem platformas “Management Cockpit” elementiem. Prof. Fomins stāstīs par Viļņas Universitātes īstenotu projektu, kura mērķis ir IT risinājuma izstrāde automatizētai pilsētvides mantojuma objektu uzraudzībai. Savukārt prof. Arnicāns pastāstīs plašāk par monitoru sienu izmantošanu, kas var tikt izmantotas lielāka pikseļu daudzuma attēlošanai.

Dr. Armins Rots ir vadības, biznesa analītikas un digitalizācijas profesors Reitlingenes Augstskolā, kur viņš pēdējos gados ir ieņēmis vairākus amatus: no 2002. līdz 2006. gadam Prof. Rots ir bijis studiju programmas “Uzņēmējdarbības informātika” direktors, vēlāk arī universitātes padomes loceklis.

Dr. Vladislavs V. Fomins ir profesors Viļņas Universitātē, kā arī viesprofesors Latvijas Universitātē. Prof. Fomina pētniecības intereses ir saistītas ar organizatorisko inovāciju un digitālās infrastruktūras attīstību, tehnoloģiju standartiem un standartizāciju, kā arī tehnoloģiju stratēģiju un politiku.

Prof. Guntis Arnicāns akadēmisko karjeru Latvijas Universitātē ir uzsācis 1993. gadā. Viņš ir bijis Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns un studiju programmas “Datorzinātne” direktors. Viņa pētnieciskās intereses ir programmatūru inženierija, programmatūru testēšana un mākslīgais intelekts.

Valoda: angļu
Dalība: bez maksas
Reģistrācija dalībai pasākumā

Plašāka informācija Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja mājas lapā vai Facebook lapā.