Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jauno datoriķu skola
Pēdējās izmaiņas veiktas:
20.02.2018

Lai veicinātu izpratni par datoriku un programmēšanu, LU Datorikas fakultāte ar Latvijas Universitātes Fonda un AS „4finance” atbalstu 2014. gadā izveidojusi Jauno datoriķu skolu, kur ikvienam interesentam bez maksas ir iespējams noskaidrot, ko nozīmē programmēt. Jauno datoriķu skolas nodarbības ir iespējams apgūt patstāvīgi tiešsaistē, bet var arī saņemt pasniedzēja konsultācijas un palīdzību.

Jauno datoriķu skolas nodarbībās aplūkota skolu programmēšanas valoda Scratch. Šīs Scratch pamācības, programmu piemēri un videomateriāli ir veidoti ar mērķi piedāvāt vienkāršu, viegli un patstāvīgi īsā laikā (dažās stundās) apgūstamu programmēšanas valodu un rīku skolēniem, kuriem skolā nav bijusi programmēšana, vai tā apgūta niecīgā apjomā.  

Scratch ir pasaulslavenā Masačūsetas Tehnoloģiskā institūta (ASV, Kembridža, Masačūseta) mūžizglītības grupas Lifelong Kindergarten projekts. Kaut arī Scratch 2.0 ir vienkārša valoda, tajā var veidot arī sarežģītākas programmas, piemēram, tādas, kas strādā ar mikrofonu, tīmekļa kameru un mikrokontrolieriem. 

Scratch pamēģināšana varētu palīdzēt pašiem saprast, vai jūs programmēšanas abstraktā domāšana interesē un tā padodas, vai ir pamatota vēlme (vai ne-vēlme) studēt programmēšanu Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē vai citur.