Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Spraigā cīņā noskaidrotas spēcīgākās Baltijas universitāšu studentu programmēšanas komandas

12.10.2017

Otrdien, 10. oktobrī, Datorikas fakultātes datorklasēs pulcējās sporta programmēšanas cienītāji, lai tiešsaistē sacenstos ar Kauņas Universitātes, Viļņas universitātes un Tartu Universitātes komandām un noskaidrotu spēcīgākās komandas, kuras dosies uz ACM ICPC programmēšanas sacensību ceturtdaļfinālu Minskā, Baltkrievijā.

Baltijas atlases sacensībās kopā piedalījās 35 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, ieskaitot arī vienu individuālo dalībnieku no Krievijas. Latviju pārstāvēja 12 Latvijas Universitātes komandas.

12 Latvijas komandu konkurencē ar stipru atrāvienu pirmo vietu izcīnīja komanda “Extended Apocalypse”, kuras sastāvā ir Pēteris Pakalns (DF, 3. kurss), Aleksandrs Zajakins (DF, 1. kurss), Ingus Jānis Pretkalniņš (FMF, 1. kurss), atrisinot 11 no 12 uzdevumiem. Baltijas valstu kopvērtējumā šī komanda ieguva 2. vietu, piekāpjoties Viļņas Universitātes komandai “AllSubmissionsMatter”, kurai vajadzēja mazāk par 4 stundām, lai atrisinātu visus 12 uzdevumus, tādējādi uzvarot Baltijas atlasē otro gadu pēc kārtas.

Starp LU komandām otrās spēcīgākās komandas titulu ieguva komanda “sensuāli hackermani”: Kristaps Čivkulis (FMF, 2. kurss), Vladislavs Kļevickis (DF, 4. kurss), Nikita Larka (DF, maģistrantūras 1. kurss). Komanda atrisināja 9 uzdevumus, kopvērtējumā ierindojoties 4. vietā, jo 3. vietu kopvērtējumā izcīnīja sacensību veterānu, LU absolventu komanda “nice”, kuras sastāvā ir Normunds Vilciņš un Kārlis Seņko (abi ir bijuši finālisti), kas arī atrisināja 9 uzdevumus, bet ar mazāku laika sodu.

Arī labākā Igaunijas komanda “Vertex Cover” no Tartu Universitātes atrisināja 9 uzdevumus.

LU komandu pirmo trijnieku noslēdza komanda ar lakonisko nosaukumu “64428b862de0207ba0385b1ed2df43e1”, kuras sastāvā ir Dārta Rituma (DF, 3. kurss) un Aleksejs Zajakins (DF, 3. kurss) ar 8 pareizi atrisinātiem uzdevumiem.

Uz Minsku no 31. oktobra līdz 3. novembrim Latvijas Universitāte dosies ar 4 komandām, kuras tiks izveidotas, apvienojot arī individuāli startējušos dalībniekus.

Atlases sacensībām uzdevumus šogad sagatavoja pētnieks Jevgēnijs Vihrovs, viespētnieks Kamils Hadijevs un pētnieks Krišjānis Prūsis kopā ar kolēģiem no Baltkrievijas Valsts universitātes. Arī Baltkrievijas atlase notika, izmantojot šo uzdevumu komplektu. Baltkrievu spēcīgākā komanda atrisināja 11 uzdevumus, tikpat cik LU labākā komanda, bet bija ātrāki par mūsu komandu.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom”, VISMA grupas uzņēmumi Latvijā, Latvijas Goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.