Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atklāta pieteikšanās starptautiskajam kognitīvo zinātņu simpozijam

09.10.2017

Latvijas Universitāte (LU) aicina reģistrēties 12. Starptautiskajam kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozijam “Vizuāli telpisko prasmju ietekme uz mācīšanos”, kas notiks no 31. oktobra līdz 1. novembrim. Simpozijā ar referātiem uzstāsies pasaules mēroga autoritātes – Ziemeļrietumu Universitātes (ASV) profesors Deivids Jūtals (David Uttal) un Oksfordas Universitātes (Lielbritānija) datorzinātņu profesors Bobs Koeke (Bob Coecke). Reģistrēties atklātajai “MadScience” lekcijai un simpozijam var līdz 25. oktobrim.

Ielūgto referentu vidū ir arī pasaulē nozīmīgākais kvantu vizualizācijas speciālists, Oksfordas Universitātes datorzinātņu prof. B.Koeke. Viņš ir kategoriskās kvantu mehānikas aizsācējs un pasaulē vienīgais profesors, kuram piešķirts tituls “Professor of Quantum Foundations, Logics and Structures”. Tāpat simpozijā uzstāsies Ilinoisas Universitātes Čikāgā (ASV) prof. Maiks Stīfs (Mike Stieff), kurš ir ievērojams ķīmijas vizualizācijas uztveres pētnieks. Simpozijs noslēgsies ar ASV mūziķa Maikla Holta (Michael Holt) koncertu LU Lielajā aulā, kuru par ziedojumiem varēs apmeklēt ikviens interesents.

Simpoziju rīko Latvijas Universitātes Datorikas un Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU DF un BVEF), bet tā idejas autors un galvenais organizators ir LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors Jurģis Šķilters ar komandu. Šogad simpozija organizatori ir izvēlējušies diskutēt par vizuāli telpisko prasmju ietekmi uz mācīšanos. Simpozijam var pieteikties ŠEIT.

Simpozija darba valoda ir angļu un tas notiks LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19. Simpozija programma ir pieejama LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas mājaslapā un Facebook  lapā.

Simpozijs tiek organizēts LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija projekta „Strukturālas līdzības topoloģiskā modelēšana: informācijas vizualizācijas topoloģiskā un eksperimentālā analīze” ietvaros. Projektu atbalsta Latvijas Universitātes mecenāts SIA “Mikrotīkls”. Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes fonds.

Simpoziju stiprina uzņēmums “Accenture” un LU fonds: