Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Noslēgusies DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vasaras skola par telpas nozīmi
Līga Zariņa, LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija
14.08.2017

1. un 2. augustā LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā (DF UKSL) norisinājās starptautiskā vasaras skola un darba grupa "Konceptu, telpas un lokatīvu formālā semantika".

Pasākumā ar lekcijām uzstājās Ziemeļrietumu Universitātes (ASV) profesors Maikls Glanzbergs (kognitīvā zinātne, filozofija, lingvistika), kurš ir nozīmīgs formālās semantikas, lingvistikas, loģikas un valodas pētnieks un detalizēti skaidroja nozīmes loģiskās un matemātiskās pētniecības principus, kā arī sniedza pārskatu konceptu pētniecības tradīcijām mūsdienu zinātnē.

Dr. Eglė Žilinskaitė-Šinkūnienė, pētniece no Viļņas universitātes (Lietuva), sniedza izvērstu pārskatu par telpas atveides iespējām baltu valodās.  Savukārt Dr. Līga Zariņa (LU DF UKSL) skaidroja ģeometrijas un ģeometrisko transformāciju specifiku telpas reprezentācijā. Ar lekcijām par telpiskās uztveres un kognīcijas jautājumiem, kā arī par telpiskās izteiksmes formālo topoloģisko valodu RCC uzstājās LU profesors un LU DF UKSL vadītājs Jurģis Šķilters.

Ar referātu par telpiskās orientācijas un atskaites (references) ietvaru eksperimentālas izpētes rezultātiem uzstājās Humbolta Universitātes (Berlīne, Vācija) pētniece K. Štoltmane, savukārt par telpisko izteiksmju attīstību sengrieķu valodā referēja Dr. I. Seržants (Leipciga, Vācija).

Pasākumā piedalījās dalībnieki – studenti un pētnieki – no vairākām valstīm. Pasākumu atbalstīja LU, LU DF un LU Fonds.

Pasākums norisinājās projekta “Strukturālas līdzības topoloģiskā modelēšana: informācijas vizualizācijas topoloģiskā un eksperimentālā analīze” ietvaros. Projektu atbalsta LU Mecenāts SIA "Mikrotīkls". Ziedojumu administrē LU Fonds. 

Plašāk par Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratoriju, pētniekiem un projektiem var iepazīties laboratorijas mājas lapā, kā arī Facebook lapā.

Piejama arī pasākuma foto galerija, kuras autore ir Dace Znotiņa.