Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Artūrs Kondrāts.
Foto: Artūrs Kondrāts.

DF atklāta jauna projektu studija studentiem - "DF LAB"

19.06.2017

16. jūnijā Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē atklāta projektu studija “DF LAB” - vieta, kur gan IT, gan citu nozaru studenti varēs īstenot savus studiju un ārpusstudiju projektus. Projektu studija tapusi ar SIA “Mikrotīkls”, Accenture Latvijas filiāles, Latvijas Universitātes, Latvijas Universitātes Studentu padomes un Latvijas Universitātes Fonda atbalstu.

Studijā ir pieejamas iekārtas produktu prototipēšanai (3D modelēšanas programmatūra, 3D printeri, lāzergriezējs u.c.), mobilo lietotņu, elektronikas, lietu interneta un virtuālās realitātes projektu izstrādei.

 “Man ir gandarījums, ka studenti ierosināja šo projektu un, pateicoties mecenātu atbalstam, iecerēto arī realizējuši. Pasaule mainās, mainās arī tas, kā studenti studē – šī studija būs lieliska vieta, kur studentiem būs iespēja gan pielietot savas zināšanas, gan izpausties radoši, veidojot kaut ko jaunu un nebijušu. Ļoti ceru, ka būs izdevies radīt patiesi patīkamu vidi, kur taps dažādi pārdisciplināri produkti, veidosies sadarbība starp dažādu fakultāšu studentiem un gala rezultātā varbūt arī kādi vērtīgi un noderīgi produkti, ko paši studenti pēc tam varētu attīstīt,” par projektu studiju stāsta Datorikas fakultātes dekāns profesors Juris Borzovs.

“Jau no paša projekta sākuma mēs bijām iedomājušies šo telpu kā multifunkcionālu vidi – sava veida studijas tipa dzīvokli, kurā studenti no dažādām sfērām varētu darboties kopīgos projektos, izdomāt inovatīvas un radošas idejas un tās realizēt vismaz prototipa līmenī. Šobrīd, atklājot šo studiju, mēs jau esam iecerējuši vairākas nozīmīgas lietas, ko attīstīsim jau šī gada rudenī – studiju kurss par produktu izstrādi, īskursa par produktu komercializāciju attīstīšana un labāko projektu finansiāla atbalstīšana, tāpat vieslekcijas gan studentiem, gan skolēniem. Studijas aprīkojums jau tiek aktīvi testēts un izmantots, piemēram, nupat viena bakalaura darba ietvaros palīdzējām “izdrukāt” prototipu un viena kursa darba tapšanai tika izmantotas studijā esošās viedierīces. Tāpat man prieks, ka jau vasarā šeit darbosies daži jaunieši, kuri vēlas skolas brīvlaikā izstrādāt nelielus projektus, domājam par to, kā to attīstīt un piedāvāt plašākam interesentu lokam,” stāsta Emīls Sjundjukovs, LU maģistrantūras šī gada absolvents, “DF LAB” projekta vadītājs.

DF LAB aktivitātēm var sekot Facebook lapā @PSDFLab