Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Starptautiskā vasaras skola “Fifth GF Summer School 2017”

24.05.2017

No 14. līdz 25. augustam LU Datorikas fakultātē norisināsies starptautiskā vasaras skola “Fifth GF Summer School 2017”, kas ir veltīta datorlingvistikas un valodas tehnoloģiju jomai, īpašu uzsvaru liekot uz multilingvāliem lietojumiem.

GF (Grammatical Framework) ir daudzvalodu skaitļojamo gramatiku formālisms, funkcionāla programmēšanas valoda un tehnoloģiju kopums, kas balstīts idejā par kopīgu, valodneatkarīgu abstrakto sintaksi un semantiku, un tādējādi ļauj automātiski sastatīt teikumu sintaktisko un semantisko reprezentāciju dažādās valodās.

Latvijā ir attīstīta pētniecība un industrija valodu tehnoloģiju jomā, un būtisks attīstību veicinošs faktors ir bijis pārorientēšanās uz daudzvalodu pētījumiem un risinājumiem. Līdz ar to šis ir ļoti piemērots brīdis organizēt starpdisciplināru valodas tehnoloģijām veltītu vasaras skolu, kas vēl vairāk veicinās Latvijas un ārvalstu studentu un pētnieku sadarbību un rosinās jaunas idejas inovatīviem praktiskiem lietojumiem.

“GF vasaras skola vienlaikus arī popularizēs latviešu valodu un tās tehnoloģiskos sasniegumus, motivējot citu valstu studentus un pētniekus sadarboties un ietvert latviešu valodu savos pētījumos un multilingvālu lietojumu izstrādē,” par vasaras skolu stāsta galvenais organizators, LU Datorikas fakultātes docents un LU MII Mākslīgā intelekta laboratorijas vadītājs Normunds Grūzītis.

Vasaras skolu organizē LU Datorikas fakultāte sadarbībā ar LU MII Mākslīgā intelekta laboratoriju un pētniekiem no Gēteborgas Universitātes. Vasaras skolu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra, Latvijas Universitāte, Digital Grammars AB, Mercury.ai, LETA un Mākslīgā intelekta laboratorija.