Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto Foto: Publicitātes foto
Norisinājās pirmais Latvijas bezpilota auto brauciens; veidos starptautisku bezpilota auto izmēģinājumu trasi

11.05.2017

"Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) sadarbībā ar Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrību uzsākuši darbu pie bezpilota auto tehnoloģiju izmēģinājumu trases izveides Latvijā. Vakar, 10. maijā, norisinājās pirmais Latvijas bezpilota auto brauciens Biķernieku trasē. Šis bezpilota auto izstrādāts Elektronikas un datorzinātņu institūtā un tā izveidē piedalījās DF profesors Leo Seļāvo, doktorants Ingars Ribners, docents Reinholds Zviedris un vairāki maģistranti.

VIDEO: bezpilota auto brauciens, intervijas ar prof. Leo Seļāvo un doktorantu Ingaru Ribneru

"Mums jau šobrīd ir iestrādes pašbraucošu auto vadības tehnoloģijai, kura pielāgojama jebkuras markas automašīnai un cita veida motorizētai tehnikai. Veiksmīgi noritējuši pirmie tehnoloģijas testi. Nākamais solis – izmēģinājumi publiskā vidē, piemēram, atvēlot konkrētu maršrutu, nodrošinot tajā nepieciešamo tīkla infrastruktūru un atbilstošu tiesisko regulējumu, lai nodrošinātu pietiekamu drošības līmeni testiem pilsētas satiksmei pietuvinātos apstākļos," apliecina Ingars Ribners, Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvis.

Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrība, kurā apvienojušies Elektronikas un datorzinātņu institūts ar jaunuzņēmumu "Pilot Automative Labs", attīsta autonomo auto tehnoloģiju risinājumus. Savukārt LMT nodrošinās izmēģinājumiem piemērotu sakaru infrastruktūru un attīstīs arī 5G tīklu bezpilota auto vajadzībām.

Pagājušā gada maijā šis auto piedalījās arī otrajā lielajā kooperatīvās braukšanas izaicinājumā “Grand Cooperative Driving Challenge 2016 (GCDC)”, kurā desmit dalībnieku komandas no sešām Eiropas valstīm (Francijas, Spānijas, Zviedrijas, Latvijas, Vācijas, Nīderlandes) ar transportlīdzekļiem, kas ir aprīkoti ar papildus sensoriem, precīzām pozicionēšanas sistēmām, datoriem un bezvadu komunikācijas iekārtām, sacentās savā starpā un demonstrēja jaunākos sasniegumus transportlīdzekļu automatizācijā.