Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Saprašanās memoranda parakstīšana. Foto: www.cwi.nl
Saprašanās memoranda parakstīšana. Foto: www.cwi.nl

DF Kvantu datorzinātnes centrs paraksta saprašanās memorandu ar Nīderlandes un Parīzes partneriem par algoritmu un kvantu programmatūras izstrādi

08.05.2017

28. aprīlī Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes (LU DF) Kvantu datorzinātnes centrs parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību algoritmu un kvantu programmatūras izstrādē starp trim Eiropas vadošajiem pētniecības centriem algoritmu un kvantu programmatūras jomā: LU DF Kvantu datorzinātnes centru, QuSoft (Nīderlandes pētniecības centrs kvantu programmatūrā) un Parīzes kvantu skaitļošanas centru (PCQC).

Pēdējo gadu laikā eksperimentālās fizikas laboratorijās ir sasniegti būtiski panākumi kvantu datoru izveidē. Tas aktualizē nepieciešamību pēc algoritmiem un programmatūras, ko varēs darbināt uz kvantu datoriem. LU, QuSoft un PCQC ir šīs jomas līderi Eiropā.

LU, QuSoft un PCQC plāno sadarboties, veicot kopīgus pētījumus kvantu informācijas teorijā un izstrādājot kvantu programmatūru nākotnes kvantu datoriem. Tiek plānota studentu un pētnieku apmaiņa, kopīgas zinātniskās konferences un zinātnes popularizēšanas pasākumi. Organizācijas arī sadarbosies finansējuma piesaistē no Eiropas un starptautiskajām zinātnes finansēšanas struktūrām (t.sk., topošās Eiropas kvantu tehnoloģiju iniciatīvas ietvarā).