Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iespēja apgūt tiešsaistes kursu par kiberdrošības pamatiem

28.03.2017

E-prasmju nedēļā, kas Latvijā norisinās no 27. marta līdz 2. aprīlim, LU Datorikas fakultāte sadarbībā ar Cisco Tīklošanas akadēmiju ir publicējusi brīvpieejas tiešsaistes kursu par kiberdrošības pamatiem - Cybersecurity Essentials. Kursu var brīvi lietot no jebkura datora, jebkurā laikā līdz 30. aprīlim.

Kurss ir brīvi pieejams ikvienam interesentam, lai piekļūtu kursam, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē savs konts ar savu e-pastu.

Kurss ir paredzēts apgūšanai 16 stundu laikā. Kursa saturs ir angļu valodā, sadalīts nodaļās, un katrai no tām ir tests (Quiz), kas parāda, cik labi cilvēks ir apguvis nodaļas tēmu. Kursa beigās ir paredzēts nokārtot eksāmenu - arī testa veidā, līdz ar to sekmīgi pabeigt kursu. Pēc eksāmena sekmīgas nokārtošanas būs iespēja arī saņemt sertifikātu par nokārtoto kursu.

E-prasmju nedēļu Latvijā organizē LIKTA un VARAM ar valsts un privātā sektora partneriem un novadu pašvaldībām. Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus. Pasākums norisinās jau astoto reizi.