Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Komanda “Jūsu atbilde”. No kreisās: Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins, Andrejs Kuzņecovs.
Komanda “Jūsu atbilde”. No kreisās: Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins, Andrejs Kuzņecovs.
Komanda “Jūsu atbilde”. No kreisās: Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins, Andrejs Kuzņecovs. Komanda “Lovely Eugene”. No kreisās: Vladislavs Kļevickis, Kristaps Čivkulis. Komanda “Turbo Potatoe”. No kreisās: Kaspars Kļaviņš, Dārta Rituma, Edgars Joja.
LU programmētāji gatavojas ACM ICPC ceturtdaļfinālam Minskā

18.10.2016

Piektdien, 14. oktobrī, norisinājās Baltijas valstu atlase ACM ICPC ceturtdaļfinālam. Atlases rezultātā noskaidrotas trīs spēcīgākās Latvijas Universitātes komandas, kuras 3. novembrī pārstāvēs Latviju sacensību ceturtdaļfinālā Minskā, Baltkrievijā.

Spēcīgākās Latvijas Universitātes komandas tituls piešķirts komandai “Jūsu atbilde”, kuras sastāvā bija Pēteris Pakalns (DF, 2. kurss), Aleksejs Zajakins (DF, 2. kurss), un Andrejs Kuzņecovs (DF, maģistrantūras 1. kurss). Kopvērtējumā komanda izcīnīja 3.vietu, piekāpjoties Viļņas Universitātes un Tartu Universitātes komandām. Komanda atrisināja 9 no 13 uzdevumiem.

Otrā spēcīgākā LU komanda ir komanda ar nosaukumu “Lovely Eugene”, kuras sastāvā bija Vladislavs Kļevickis (DF, 3.kurss) un Kristaps Čivkulis (FMF, 1. kurss), kopvērtējumā ierindojās 4. vietā, atrisinot 7 uzdevumus.

Savukārt trešā spēcīgākā LU komanda “Turbo Potatoe”, kuras sastāvā bija Kaspars Kļaviņš (DF, 3.kurss), Edgars Joja (DF, 3.kurss) un Dārta Rituma (DF, 2.kurss), kopvērtējumā izcīnīja 10. vietu, atrisinot 5 uzdevumus.

Baltijas atlases sacensībās piedalījās 37 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, atlasē startēja arī viena komanda no Baltkrievijas un viena no Ķīnas. Latvijas Universitāte tika pārstāvēta ar 10 komandām.

Uz ceturtdaļfinālu Minskā dosies trīs atlasē par spēcīgākajām atzītās komandas un vēl divas komandas, kas tiks nokomplektētas, apvienojot dalībniekus no dažādām komandām.

Atlases sacensības organizēja un sacensību uzdevumus sagatavoja: prof. Guntis Arnicāns, doktorants Jevgēnijs Vihrovs un viespētnieks Kamil Khadiev.

LU studentu komandu dalību sacensībās šogad atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

Par ACM ICPC sacensībām

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē, kurās piedalās studenti. Katru gadu sacensībās piedalās vairāk nekā 2000 universitāšu no vairāk nekā 90 valstīm visā pasaulē. Sacensību ceturtdaļfināli un pusfināli norisinās reģionos sešos kontinetos, savukārt uz fināla sacensībām dodas ap 100 pasaules spēcīgākās komandas. 2017. gada fināls norisināsies Repidsitijā, Dienviddakotā, ASV.