Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU 1 komanda. No kreisās: treneris Jevgēnijs Vihrovs, Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Kārlis Ratnieks, Pēteris Pakalns, treneris prof. Guntis Arnicāns. LU 2 komanda. No kreisās: treneris Jevgēnijs Vihrovs, Nikita Larka, Artūrs Jānis Pētersons, Kristaps Čivkulis, treneris prof. Guntis Arnicāns. LU 1 komanda. No kreisās: Pēteris Kārlis Ratnieks, Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns. LU 2 komanda. No kreisās: Nikita Larka, Artūrs Jānis Pētersons, Kristaps Čivkulis.
Latvijas Universitātes programmētāji gandrīz iekļūst ACM ICPC finālā

11.12.2015

2015. gada 6. decembrī divas Latvijas Universitātes komandas piedalījās ACM International Collegiate Programming Contest (ICPC) sacensību pusfinālā, lai iegūtu ceļazīmi uz šo sacensību finālu. Ļoti sīvā un pat dramatiskā cīņā LU 1 komanda palika tikai nieka soli no iekļūšanas finālā - mūsu studentu komanda ierindojās uzreiz pēc finālistu komandām.

ACM ICPC sacensības ir pasaules studentu komandu programmēšanas čempionāts. Par apmēram 100 vietām finālā pasaulē sacenšas apmēram 40 000 studenti no 100 valstu 2 500 universitātēm. Pusfinālam, kurā startēja LU komandas, tika atvēlētas 14 vietas finālā.

LU 1 komanda, kuras sastāvā startēja Datorikas fakultātes studenti Andrejs Kuzņecovs un Pēteris Pakalns, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes students Pēteris Kārlis Ratnieks, lai arī iesāka sacensības lēnāk nekā galvenie konkurenti, sacensību laikā pastāvīgi cēlās uz augšu. Piecu stundu sacensību pēdējās stundas sākumā LU 1 komanda atrisināja septīto uzdevumu un pacēlās uz 13.vietu universitāšu vērtējumā. Pēdējā minūtē veiksmīgi septīto uzdevumu atrisināja komanda Northern (Arctic) Federal University 1 un aizgāja mūs komandai garām par 19 minūtēm.

Diemžēl LU 1 komandai neizdevās noturēties 14. pozīcijā. Pēc sacensībām komanda Moscow Aviation Institute (MAI) iesniedza apelāciju ar prasību noņemt viņiem 60 soda minūtes. Prasībā tika apmierināta, un komanda MAI apsteidza LU 1 komandu par 14 minūtēm, izspiežot to ārā no finālistu pulka. Var uzskatīt, ka LU komanda pirmo uzdevumu nodeva 2 minūtes par vēlu, kas radīja iztrūkstošo 14 minūšu uzkrājumu pa visiem uzdevumiem kopā. Visu komandu vērtējumā, ieskaitot spēcīgāko universitāšu no otrās līdz pat piektajai komandai, LU 1 komanda ierindojās 24. vietā starp pusfināla 226 komandām.

LU 2 komanda (DF studenti Nikita Larka, Kristaps Čivkulis, Artūrs Jānis Pētersons) sacensības sāka labi, taču finišā tai nedaudz nepaveicās (rezultātā - 81. vieta). Šogad LU komandām visu laiku bija cīņa ar spēcīgo Viļņas Universitātes komandu, kas bija labāka ceturtdaļfinālā. Pusfinālā Lietuvas komandai tik labi negāja un tā ieguva 45. vietu. Labākā komanda no Igaunijas (Tartu universitāte) ierindojās 61. vietā.

Šogad LU komandas piedalījās divās nopietnās treniņnometnēs, kas būtiski palīdzēja uzlabot šī gada LU rezultātus, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Komandu sagatavošanā piedalījās prof. Guntis Arnicāns un doktorants Jevgēnijs Vihrovs. Studentu dalība treniņnometnēs un sacensībās nebūtu iespējama bez finansiālā atbalsta, ko sniedz A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom”, Latvijas Goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis.