Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pēteris Kārlis Ratnieks, Kristaps Čivkulis un Peteris Pakalns. FOTO: organizatoru foto. Vladislavs Kļevickis un Nikita Larka. FOTO: organizatoru foto. Nikita Larka un Vladislavs Kļevickis. FOTO: organizatoru foto. Kristaps Čivkulis, Pēteris Kārlis Ratnieks un Pēteris Pakalns. FOTO: organizatoru foto. Kristaps Čivkulis, Peteris Pakalns un Pēteris Kārlis Ratnieks. FOTO: organizatoru foto.
DF studenti veiksmīgi piedalījās Baltijas valstu universitāšu programmēšanas sacensību treniņnometnē

08.09.2015

Divas Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes studentu komandas no 18. līdz 25. augustam piedalījās nedēļu garā studentu komandu programmēšanas sacensību vasaras treniņnometnē Birštonā, Lietuvā. Abas DF komandas treniņnometnē uzrādīja lieliskus rezultātus, iegūstot pirmo un otro vietu.

Treniņnometnes laikā notika 5 sacensības, kur katras sacensības ilgums bija 5 stundas. Latvijas Universitāte tika pārstāvēta ar 2 komandām, abas komandas startēja ļoti veiksmīgi, katrās sacensībās būdamas trīs labāko komandu vidū. Stabilais starts nodrošināja dubultuzvaru kopvērtējumā. Pirmo vietu izcīnīja komanda, kuras sastāvā bija Kristaps Čivkulis, Pēteris Pakalns un Pēteris Kārlis Ratnieks. Otro vietu, tikai mazliet atpaliekot, ieņēma Nikita Larka un Vladislavs Kļevickis. Trešajā vietā ierindojās Viļņas Universitātes komanda.

Šo treniņnometni organizēja Kauņas Tehniskā Universitāte. Lietuvas pilsētā Birštonā ieradās un trenējās 10 komandas no Baltijas valstu universitātēm (Kaunas University of Technology, Vilnius University, Vilnius Gediminas Technical University, University of Latvia, University of Tartu, and Tallinn University of Technology).

Treniņnometnes laikā notika vairākas izglītojošas lekcijas un dažādi komandu saliedējoši pasākumi. Nometnes organizatori bija parūpējušies, lai dalībniekiem katru dienu vairākas stundas būtu arī fiziska slodze.

Sacensību uzdevumu sagatavošanā piedalījās LU DF doktorants Jevgēnijs Vihrovs, kas daudzus gadus sekmīgi pārstāvēja LU dažādās starptautiskajās sacensībās. Treniņnometnē kopā ar studentiem bija arī LU DF profesors Guntis Arnicāns.

Septembra beigās vai oktobra sākumā tiek plānotas Baltijas valstu universitāšu kopējās atlases sacensības uz ACM ICPC ceturtdaļfinālu. Uz ceturtdaļfinālu, kas notiks Minskā, brauks 4 vai 5 labākās LU komandas.

LU studentu komandu dalību sacensībās atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom”, Latvijas Goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs un Latvijas goda konsuls Mičiganā Andris Lācis.