Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Komanda "LUOO1" treniņā pirms pusfināla.
Komanda "LUOO1" treniņā pirms pusfināla.
Komanda "LUOO1" treniņā pirms pusfināla. Komanda "VAN" treniņā pirms pusfināla.
Divas mūsu studentu programmēšanas komandas piedalījās ACM ICPC sacensību pusfinālā

10.12.2014

7.decembrī Sanktpēterburgā norisinājās ikgadējais pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību ACM ICPC pusfināls, kurā starp 249 komandām piedalījās arī divas Latvijas Universitātes komandas un cīnījās par iespēju iekļūt sacensību finālā. Abas mūsu komandas no finālistiem šķīra vien viens uzdevums.

Latviju sacensībās pārstāvēja komandas „LUOO1”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Andrejs Kuzņecovs un Ojārs Vilmārs Ratnieks un komanda „VAN”, kuras sastāvā ir Nikita Larka, Vladislavs Kļevickis un Artūrs Jānis Pētersons. Abas komandas no piedāvātajiem 11 uzdevumiem atrisināja 5. Līdz šim vēl ne reizi otrajai labākajai LU komandai nav izdevies pusfinālos atpalikt tikai par vienu uzdevumu no finālistiem.

„Sacensību sākumu mūsu pirmā komanda „LUOO1” uzsāka nevainojami, atrisinot 3 uzdevumus pirmajās 50 minūtēs bez neviena nepareiza mēģinājuma. Tas ļāva komandai pirmajā stundā turēties augšējā 15-niekā. Tomēr ceturtais uzdevums izrādījās viņiem klupšanas akmens. Neesot droši par risinājuma sarežģītību, komanda rakstīja risinājumu, kas bija daudz efektīvāks par paredzēto, bet sarežģītāks realizācijā. Tas diemžēl patērēja stundu un četrdesmit minūtes un komanda ieguva daudz laika soda punktus. Pat ātri atrisinot piekto uzdevumu, viņiem nepietika laika atrisināt vēl vienu, kas, iespējams, varētu nodrošināt komandai vietu finālā.

Savukārt mūsu otrā komanda VAN uzsāka sacensības nedaudz lēnāk, atrisinot pirmos četrus uzdevumus trīs stundu laikā. Cīnoties ar piekto uzdevumu, viņiem izdevās to veiksmīgi iesniegt tikai 2 minūtes pirms beigām, kas apliecina komandas dalībnieku dzelzs nervus.

Sacensībās tika piedāvāts komplekts no 11 uzdevumiem, 6 no kuriem izrādījās par kārtu grūtāki par 5 vieglākajiem. Vidēji grūto uzdevumu trūkums patraucēja objektīvi atšķirt daudzu komandu prasmju līmeņus – veselas 86 no 249 komandām atrisināja 5 uzdevumus, tai skaitā arī abas LU komandas,” par sacensībām stāsta LU komandu trenera asistents Jevgēnijs Vihrovs.

LU komandas turpinās aktīvi trenēties un plāno piedalīties vasaras treniņnometnēs, lai veiksmīgi startētu nākamā gada sezonā.

Komandas sacensībām gatavo LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns un maģistrants Jevgēnijs Vihrovs, kurš divas reizes ir bijis šo sacensību finālists un pēc sacensību noteikumiem līdz ar to vairs nedrīkst piedalīties kā dalībnieks.

Liels paldies komandu atbalstītājiem: A/S „Exigen Services Latvia”, „Datakom”, Latvijas Goda konsulam Ilinoisas štatā Robertam Blumbergam un Latvijas goda konsulam Mičiganā Andrim Lācim.