Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Komanda „LUOO1”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Andrejs Kuzņecovs un Ojārs Vilmārs Ratnieks.
Komanda „LUOO1”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Andrejs Kuzņecovs un Ojārs Vilmārs Ratnieks.
Komanda „LUOO1”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Andrejs Kuzņecovs un Ojārs Vilmārs Ratnieks.
Mūsu studentu programmēšanas komandas pārliecinoši uzvar Baltijas atlases sacensībās un kvalificējas ACM ICPC ceturtdaļfinālam

17.10.2014

16. oktobrī norisinājās pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību ACM ICPC atlases sacensības, kur pārliecinošu uzvaru Baltijas valstu konkurencē atkal ieguva Latvijas Universitātes studenti. Atlases sacensībās piedalījās 41 studentu komanda no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sacensību mērķis bija noskaidrot stiprākās Baltijas valstu komandas, kuras 4.-5. novembrī piedalīsies ACM ICPC ceturtdaļfinālā Minskā, Baltkrievijā.

Pārliecinošu uzvaru šogad atlases sacensībās guva LU Datorikas fakultātes komanda „LUOO1”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Andrejs Kuzņecovs, Ojārs Vilmārs Ratnieks. Komanda atrisināja 12 no 13 uzdevumiem.

Ļoti sīvā cīņā otro vietu Baltijas komandu konkurencē ieguva LU LU Datorikas fakultātes komanda „VAN”, kuras sastāvā ir Nikita Larka, Vladislavs Kļevickis, Artūrs Jānis Pētersons. Komanda atrisināja 9 uzdevumus un bija pārāka par trešās vietas ieguvēju laika ziņā.

Trešajā vietā ierindojās Viļņas universitātes komanda „SubmissionAccepted” ar 9 atrisinātiem uzdevumiem.

Trešā labākā Latvijas komanda bija „Algorhythm DJs”, kuras sastāva ir Pēteris Ratnieks, Pēteris Rudzusīks, Zigmārs Rupenheits. Arī šī komanda atrisināja 9 uzdevumus, taču pēc laika ierindojās 6.vietā kopvērtējumā.

Šogad Latvijas Universitāte sacensībās tika pārstāvēta ar 12 komandām, kas bija lielākais komandu skaits starp visām universitātēm, kuras piedalījās Baltijas atlases sacensībās. Latvijas Universitāte ir arī vienīgā augstskola Latvijā, kuras komandas ik gadu piedalās ACM ICPC sacensībās, savukārt gan Lietuvu, gan Igauniju pārstāvēja trīs augstskolas.

Ārpus konkurences individuāli startēja arī divi LU absolventi, kādreizējie LU izlases dalībnieki. Artūrs Verza joprojām ir augstā sportiskajā formā un uzrādīja otro absolūti labāko rezultātu ar 11 atrisinātiem uzdevumiem.

Pasaules studentu programmēšanas sacensības ACM ICPC ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē, kurās piedalās studenti. Pagājušajā akadēmiskajā gadā ACM ICPC sacensībās piedalījās vairāk nekā 32 tūkstoši dalībnieku no 2286 universitātēm, no 94 valstīm visā pasaulē, ik gadu interese par šīm sacensībām jauniešu vidū pieaug. Latvijas Universitātes studentiem ir izdevies divas reizes iekļūt šo sacensību finālā. Vislielākie panākumi ir gūti 2012. gadā - 112 pasaules labāko komandu konkurencē LU komanda ieguva dalīto 18.vietu.

Sacensību organizēšanā lielu ieguldījumu deva LU DF maģistrants Jevgēnijs Vihrovs, kas 2 reizes ir bijis šo sacensību finālists un pēc sacensību noteikumiem līdz ar to vairs nedrīkst piedalīties kā dalībnieks. Komandas tālākajām sacensībām gatavos LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns un maģistrants Jevgēnijs Vihrovs.

Latvijas Universitātes studentu komandu dalību ACM ICPC sacensībās atbalsta A/S „Exigen Services Latvia”.