Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LATA konferencē par šī gada aktualitāti IKT jomā – atvērtajiem datiem

16.01.2014

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) 23. janvārī organizē ikgadējo konferenci, kuras tēma šogad ir “Atvērtie dati: iespējas un izaicinājumi”. Pasākumā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares eksperti un profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm dos ieskatu atvērto datu potenciālā, pastāstīs par pieredzi un veiksmes stāstiem

Atvērtie dati ir viena no šī gada nozīmīgākajām tēmām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, jo tie paver iespējas attīstīt tautsaimniecību, veidot jaunas darbavietas un sekmē valsts konkurētspēju. LATA  konferencē tiks dota iespēja uzzināt, kas ir atvērtie dati, kāds ir to, izmantošanas potenciāls, kāda ir līdzšinējā pieredze Latvijā un veiksmīgākie piemēri pasaulē. Atvērtība tiks apskatīta arī no filozofiskā skatupunkta, kā fundamentāls dabas pamatprincips. Konferencē nozares eksperti un profesionāļi dalīsies zināšanās, ko darīt pēc tam, kad dati ir atvērti un pieejami: kā apstrādāt lielu iegūto datu apjomu un kādi ir uzņēmumu izaicinājumi datu apmaiņas jomā.

Starptautiskā uzņēmuma IBM informācijas stratēģis Stīvens Adlers (Steven Adler) no ASV savā lekcijā pastāstīts par informāciju kā produktu un kā veidot informācijas stratēģiju. Savukārt, vieslektors no Lielbritānijas Fils Arčers (Phil Archer) iepazīstinās ar W3C, kas ir starptautiska apvienība, kura primāri nodarbojas ar tīmekļa standartu un vadlīniju izveidi, lai nodrošinātu ilgtermiņa tīmekļa izaugsmi. Fila Arčera galvenie darbības virzieni ir saistīti ar e-pārvaldību un atvērtajiem datiem.

Lattelecom E-darījumu biznesa daļas pakalpojumu vadītājs Kristaps Tomsons pastāstīs, kā atvērtie risinājumi var palīdzēt nodrošināt biznesa ilgtspēju, jo bizness vairs nav atkarīgs no viena pakalpojuma sniedzēja. K. Tomsons pastāstīs par telemetriju, kas ir atvērtais risinājums, ko namu apsaimniekotājiem un komunālo pakalpojumu sniedzējiem piedāvā Lattelecom. Kā uzsver, K. Tomsons, uz atvērtiem risinājumiem balstītai sadarbībai ir lielāka nākotnes perspektīva nekā sadarbībai, kas sevī ietver ierobežojumus vienu risinājumu izmantot vairākiem lietotājiem.

DPA Jaunu biznesa virzienu attīstības vadītājs Aigars Jaundālders informēs par ērtu, drošu un inovatīvu risinājumu, kā uzņēmumiem iespējams atteikties no parolēm, izmantojot atvērtās saskarnes un atvērtos standartus. Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Biometrijas datu apstrādes nodaļas vadītāja Ieva Jansone un DPA Programmatūras virziena vadītāja Gunta Strode runās par nākotnes identitātes veidu – biometriju un biometrijas datiem, to izmantošanu un pieejamību. Vairāk par lektoriem un konferences programmu iespējams uzzināt LATA mājaslapā http://lata.org.lv/

Konferences laikā tiks pasniegtas LATA balvas par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Apbalvojumus pasniegs trīs kategorijās: atvērtākā iestāde, izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā un individuālas personas būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Konference notiks 23. janvārī Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19. Reģistrācija notiek asociācijas mājaslapā www.lata.org.lv/webreg līdz 19.janvārim. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Konference notiek projekta projekta „Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas (LATA) administratīvās kapacitātes stiprināšana” (Līgums Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/056/134) ietvaros. 92,07 % no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Konferences norisi atbalsta IBM Latvija, Lattelecom, DPA un informatīvais atbalstītājs ir Dienas Bizness. Lattelecom konferences apmeklētājiem nodrošinās bezmaksas WiFi tīklu Lattelecom - free.

LATA konference jau sesto gadu pulcinās uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu IT jomas lēmumu pieņēmējus, IT profesionāļus un interesentus, lai informētu par aktuālāko nozarē, rosinātu pieredzes un ideju apmaiņu.