Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU komanda „unusual”. No kreisās: Kārlis Seņko, Normunds Vilciņš un  Jevgēnijs Vihrovs.
LU komanda „unusual”. No kreisās: Kārlis Seņko, Normunds Vilciņš un Jevgēnijs Vihrovs.
LU komanda „unusual”. No kreisās: Kārlis Seņko, Normunds Vilciņš un  Jevgēnijs Vihrovs. LU komanda "NOA". No kreisās: Ojārs Vilmārs Ratnieks, Andrejs Kuzņecovs un Nikita Larka.
LU studentu komandas veiksmīgi startē programmēšanas sacensībās Minskā un turpinās cīņu par iekļūšanu ACM ICPC pasaules finālā

24.10.2013

No 22. līdz 24. oktobrim Minskā, Baltkrievijā norisinājās starptautisko studentu komandu programmēšanas sacensību (ACM ICPC) ceturtdaļfināls, kurā Latvijas Universitātes (LU) komandām izdevās iegūt 3. un 10. vietu, nodrošinot sev tiesības piedalīties arī pusfināla sacensībās Sanktpēterburgā, Krievijā šī gada decembrī.

Ceturtdaļfināla sacensībās Minskā pulcējās starptautisko studentu komandu programmēšanas sacensību (ACM ICPC) Eiropas Ziemeļaustrumu reģiona Rietumu apakšreģiona labākās universitāšu komandas, lai cīnītos par iekļūšanu prestižo sacensību pusfinālā. Sacensībās piedalījās 55 komandas no Baltijas valstīm, Baltkrievijas un Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala universitātēm. Latvijas Universitāti sacensībās pārstāvēja 5 komandas, kuru sastāvā bija 13 Datorikas fakultātes un 2 Fizikas un matemātikas fakultātes studenti.

„Ceturtdaļfināla sacensībās pārliecinoši startēja Baltkrievijas Valsts Universitātes komandas, kas izcīnīja pirmās divas vietas. Jāatzīmē, ka pēdējos divos gados šī universitāte fināla sacensībās ir izcīnījusi divas sudraba medaļas. Latvijas Universitātei, ņemot vērā iepriekšējā gada panākumus, bija tiesības startēt ar piecām  komandām, savukārt, nākamajai sacensību kārtai no LU varēja tikt izvirzītas tikai divas komandas, kuras sasniegušas labākos rezultātus – šoreiz attiecīgi 3. un 10. vietas ieguvēji. Baltijas valstu līmenī LU bija spēcīgākā komanda šajā sacensību kārtā – izdevās uzvarēja pēdējā laika sīvāko konkurenti no Kauņas Tehnisko Universitātes, kas šajās sacensības ierindojās 5. vietā,” par sacensībām stāsta programmēšanas komandu treneris, LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns.

Sacensībās trešo vietu ieguva LU komanda „unusual”, kuras sastāvā ir Kārlis Seņko, Jevgēnijs Vihrovs un Normunds Vilciņš. Savukārt, 10. vietu 55 komandu konkurencē ieguva LU komanda „NOA”, kuras sastāvā ir Andrejs Kuzņecovs, Nikita Larka un Ojārs Vilmārs Ratnieks.

Abas šīs komandas decembrī dosies uz Sanktpēterburgu, lai cīnītos par iespēju iekļūt prestižo sacensību finālā.

Latvijas Universitātes studentu komandu dalību ACM ICPC sacensībās 2013./2014. ak. gadā atbalsta A/S „Exigen Services Latvia”.