Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU komanda "unusual" 1/4 fināla sacensībās Minskā. Foto: sacensību organizatoru foto.
LU komanda "unusual" 1/4 fināla sacensībās Minskā. Foto: sacensību organizatoru foto.

Mūsu programmētāji pārliecinoši startē ACM ICPC sacensību ¼ finālā Minskā

26.10.2012

23.-25. oktobrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notikušajā studentu programmēšanas sacensību (ACM ICPC) ceturtdaļfinālā divas Latvijas Universitātes (LU) komandas uzrādīja pārliecinošus rezultātus, lai kvalificētos Sanktpēterburgā notiekošajam pusfinālam. 57 komandu no Baltijas valstīm, Baltkrievijas un Krievijas federācijas Kaļiņingradas apgabala konkurencē LU komandas ieguva 4. un 9. vietu.

Šogad, pateicoties pagājušā studiju gada sasniegumiem, ceturtdaļfinālā Latvijas Universitāte drīkstēja piedalīties ar sešām komandām, no kurām divas, kas ir maksimālais komandu skaits no vienas universitātes, tālāk kvalificēsies pusfināla sacensībām. Uz pusfinālu Sanktpēterburgā 2. decembrī dosies komanda „unusual”, kuras sastāva ir Krišjānis Prūsis, Jevgēnijs Vihrovs un Normunds Vilciņš, un komanda „lucent”, kuras sastāvā ir Ēriks Gopaks, Kārlis Seņko un Andrejs Vihrovs.

Latvijas komandas uzrādīja labākos rezultātus starp Baltijas valstīm - labākā kaimiņvalstu komanda no Kauņas Tehniskās Universitātes ierindojās aiz mūsu otrās komandas, 10.vietā.

 „¼ fināla sacensībās komandām tika piedāvāti 11 uzdevumi, kurus vajadzēja atrisināt 5 stundu laikā. Mūsu komandas galvenie konkurenti bija Baltkrievijas Valsts Universitātes un Baltkrievijas Valsts Informātikas un Radioelektronikas Universitātes komandas. Šo universitāšu komandas 2012. gadā ACM ICPC finālā izcīnīja attiecīgi sudraba un bronzas medaļas. Diemžēl arī šoreiz LU labākajai komandai neizdevās uzveikt pazīstamos konkurentus. Mūsu komanda pazaudēja daudz laika, meklējot vienā programmā kļūdu, kuras tur faktiski nebija. Sacensību organizatori pēc sacensībām atzina, ka šī uzdevuma testēšanā bija nepilnība,” par sacensībām stāsta komandas treneris LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns.

Latvijas Universitātes”  labākajā komandā „unusual” (šajās sacensības iegūta 4. vieta), startēja arī divi studenti - 2012. gada  fināla Varšavā dalībnieki - Jevgēnijs Vihrovs un Normunds Vilciņš (2012. gada finālā šī komanda ieguva 18. dalīto vietu pasaules sacensību finālā, kopumā sacensībās daudzajās kārtās piedalījās vairāk kā 8000 studentu no 85 valstu 2219 universitātēm).

Komandas sacensībām sagatavoja LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns un doktorants Rihards Opmanis.

Latvijas Universitātes studentu komandu dalību ACM ICPC sacensībās atbalsta: A/S „Exigen Services Latvia”, SIA „Datakom” un Roberts Blumbergs, Latvijas Goda konsuls Ilinojas štatā.