Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
No kreisās: Jevgēnijs Vihrovs, Eduards Kaļiņičenko un Normunds Vilciņš.
No kreisās: Jevgēnijs Vihrovs, Eduards Kaļiņičenko un Normunds Vilciņš.

Mūsu programmētāju komanda dodas uz ACM ICPC sacensību finālu

14.05.2012

Šodien, 14. maijā, Latviju pārstāvošā Latvijas Universitātes (LU) komanda devās uz Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību (ACM ICPC) finālu, kas no 14. līdz 18. maijam notiks Varšavas Universitātē, Polijā.

Latvija šajās sacensībās tiks pārstāvēta pirmo reizi, līdz šim neviena Latvijas komanda nav iekļuvusi šo sacensību finālā. Latvijas Universitātes studentu programmēšanas komanda „unusual”, kuras sastāvā ir Eduards Kaļiņičenko, Jevgēnijs Vihrovs un Normunds Vilciņš, šogad ir iekļuvusi starp 100 labākajām pasaules universitāšu komandām, kas pulcēsies finālā un cīnīsies par pasaules labākas komandas titulu. Komandai līdzi devušies arī treneri - LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns un doktorants Rihards Opmanis.

 „Domājam, ka fināls ir nopietns izaicinājums mūsu zināšanām un komandas spējām, kuru esam gatavi pieņemt. Priecē arī, ka pirmoreiz Latvija tiek pārstāvēta šajās nozīmīgajās sacensībās. Paldies arī visiem mūsu komandas atbalstītājiem, kuru palīdzība stipri atviegloja sagatavošanos olimpiādei,” pirms došanās uz finālu saka Latvijas Universitātes komanda.

Fināls tiks atklāts 15. maijā, galvenās finālsacensības notiks 17. maijā, atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies 18. maijā.

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē, kurās piedalās studenti.

Latvijas Universitātes studentu programmēšanas komandu atbalsta uzņēmumi A/S „Exigen Services Latvia” un SIA „Datakom”, kā arī Roberts Blumbergs, Latvijas Goda konsuls Ilinojas štatā.

"Mēs jau zinām, ka Latvijas programmētāji ir vieni no labākajiem pasaulē, un nu ļaujam uzzināt par to arī citiem! Es jūtu prieku un vienlaikus mazu, baltu skaudību par jūsu izcilajiem rezultātiem. Ar iekļūšanu finālā jūs esat pārliecinoši pieteikuši gan savu, gan Latvijas Universitātes varēšanu – novēlu jums izbaudīt piedalīšanos finālā un atgriežoties rast auglīgu augsni savu zināšanu pielietojumam," komandai novēl Exigen Services Latvia valdes loceklis, programmatūras izstrādes vadītājs Pēteris Krastiņš.

Savukārt, Uldis Semeiks, Datakom valdes priekšsēdētājs atzīst: „Šādas pozitīvas ziņas vajadzētu popularizēt vairāk. Varam patiesi lepoties par to, ka mūsu studenti nes mūsu Latvijas vārdu aiz robežām. Fakts, ka mūsu valsts vienība pirmo reiz ir jau iekļuvusi pasaules 100 labāko programmēšanas komandu starpā, patiesībā nozīmē mērķtiecīgu darbu un treniņu. IT ir kļuvis par neatņemamu ekonomikas ikdienas stūrakmeni gan Pasaulē, gan Latvijā. Šobrīd IKT ir iekļauts arī mūsu valsts prioritāšu sarakstā, taču kritiski svarīgi ir turpināt atbalstīt, attīstīt un ieguldīt izglītības veicināšanā un nozares popularizēšanā, jo šai nozarei Latvijā ir un noteikti būs nākotne. Uzņēmējiem un politiķiem kopā jāveicina motivācija un patriotisms, lai mūsu „gudrās galvas” turpinātu strādāt Latvijā. Priecājos, ka mums ir iespēja atbalstīt jaunos talantus, novēlam viņiem veiksmi sacensību finālā.”

17. maijā šeit būs iespējams skatīties sacensību tiešraidi.