Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
ACM ICPC programmēšanas sacensības
Dekāna tikšanās ar kursu vecākajiem
DF Kvantu datorzinātnes centrs
DF SP
Mēs medijos
Pasākumi
Starptautiskās konferences
Studijas
 • Intervija portālā DELFI ar prof. Juri Borzovu par IT studijām, budžeta vietām un izglītības situāciju valstī (krievu valodā)
  30.03.2017

  Vitālija Hlapkovska intervija portālā DELFI (krievu valodā) ar prof. Juri Borzovu par IT studijām, budžeta vietām un izglītības situāciju valstī. Publicēta 2017. gada 30. martā.

 • DF Atvērto durvju diena 2017 [VIDEO]
  30.03.2017

 • DF prof. Andris Ambainis un pētnieks Aleksandrs Belovs piedalījās Zinātnes kafejnīcā par kvantu datoriem [VIDEO]
  29.03.2017

  28. martā LU Zinātnes kafejnīcā norisinājās diskusija "Kā radās ideja par kvantu datoru?", kurā piedalījās Datorikas fakultātes profesors Andris Ambainis, Fizikas un matemātikas fakultātes profesors Mārcis Auziņš, Datorikas fakultātes pētnieks, docents Aleksandrs Belovs un Fizikas un matemātikas fakultātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

 • Nominē “spožākos IT prātus” Eižena Āriņa balvai datorikā 2017
  29.03.2017

  Informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Exigen Services Latvia", Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds aicina pieteikt IT jomas talantus Eižena Āriņa balvai datorikā.

 • Prof. Jurģis Šķilters un prof. Juris Borzovs griež lentu Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas atklāšanas pasākumā. Foto:Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Atklāta DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija
  29.03.2017

  28. martā ar svinīgām uzrunām un lentas griešanu Raiņa bulvārī 19, 301. telpā atklāta LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija. Laboratorijā šobrīd darbojas četri pētnieki: prof. Jurģis Šķilters, prof. Ivars Austers, doktore Līga Zariņa un maģistre Liene Viļuma. Jau šobrīd aktīvi notiek darbs pie projektiem par neironu tīkliem fleksīvo dabisko valodu apstrādei, strukturālas līdzības topoloģisko modelēšanu, e-pakalpojumu lietojamības un saskarņu lietojamības izpēti. Tāpat pētnieki veic pētījumus par krāsu uztveri un krāsu kognitīvajiem procesiem, satiksmes uzvedību, humora uztveri, vizuāli telpisko prasmju ietekmi uz mācīšanās procesiem, kā arī dažādiem telpiskās uztveres un kognitīvajiem procesiem, tostarp kognitīvo karšu veidošanos, telpisko attiecību reprezentāciju valodā un to formālu, topoloģisku analīzi.

 • Atvērto durvju diena Latvijas Universitātē - 1. aprīlī
  29.03.2017

  Sestdien, 1. aprīlī, no plkst. 12.00 Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1) notiks LU Atvērto durvju diena. Tajā uz jauniešu interesējošajiem jautājumiem par studiju iespējām atbildēs visu 13 fakultāšu pārstāvji.

 • Iznācis žurnāla “Baltic Journal of Modern Computing” jaunākais numurs
  28.03.2017

  Iznācis žurnāla “Baltic Journal of Modern Computing” V sējuma (2017) pirmais numurs.

  Žurnālu kopīgi izdod Latvijas Universitāte, Viļņas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un LU Matemātikas un informātikas institūts un tas iznāk reizi ceturksnī. Žurnāls tiek indeksēts Thomson Reuters Web of Science Core Collection “Emerging Sources Citation Index”. Indeksā raksti nonāk 6 nedēļu laikā kopš numura iznākšanas. Raksta apjoms netiek ierobežots.

 • Iespēja apgūt tiešsaistes kursu par kiberdrošības pamatiem
  28.03.2017

  E-prasmju nedēļā, kas Latvijā norisinās no 27. marta līdz 2. aprīlim, LU Datorikas fakultāte sadarbībā ar Cisco Tīklošanas akadēmiju ir publicējusi brīvpieejas tiešsaistes kursu par kiberdrošības pamatiem - Cybersecurity Essentials. Kursu var brīvi lietot no jebkura datora, jebkurā laikā līdz 30. aprīlim.

 • Studentus aicina uz praktisko semināru «The Digital Innovation Game»
  24.03.2017

  Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu (European Institute of Innovation and Technology – EIT) aicina IT entuziastus 13. aprīlī piedalīties digitālo inovāciju biznesa modelēšanas spēlē, kuras mērķis ir sniegt praktiskas iemaņas digitālo produktu komercializēšanā. Seminārs no plkst. 18 līdz 21 notiks RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, 115. auditorijā, Ķīpsalas ielā 6.

 • DF Atvērto durvju diena 22. martā [TIEŠRAIDE]
  22.03.2017

  Datorikas fakultāte aicina studētgribētājus 22. martā plkst. 14.30 uz Atvērto durvju dienu!

  Viesus uzrunās Datorikas fakultātes dekāns, studiju programmu direktori un studentu pašpārvaldes pārstāvji, būs iespēja uzzināt papildu informāciju par studiju programmām un uzdod jautājumus. Pasākums notiks Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā, un būs vērojams arī tiešraidē LU portālā.

 • Izsludināta pieteikšanās studentu jauno mūzikas grupu konkursam “HADRONS ’17”
  22.03.2017

  Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi jau 12 gadus izaicina studējošo jaunatni pierādīt un parādīt savas radošās, muzikālās spējas un aicina pieteikties studentu jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursam “Hadrons ’17”.

 • Zinātnes kafejnīcā diskutēs par nākotnes tehnoloģiju – kvantu datoriem
  21.03.2017

  Otrdien, 28. martā, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19) notiks “Zinātnes kafejnīcas” diskusija „ Kā radās ideja par kvantu datoru?”. Diskusija veltīta kvantu fizikai un prestižam Eiropas zinātnes padomes grantam. Diskusijā piedalīsies DF profesors Andris Ambainis un pētnieks Aleksandrs Belovs.

 • DF aicina uz Atvērto durvju dienu 22. martā
  17.03.2017

  Datorikas fakultāte aicina studētgribētājus 22. martā plkst. 14.30 uz Atvērto durvju dienu!

  Viesus uzrunās Datorikas fakultātes dekāns, studiju programmu direktori un studentu pašpārvaldes pārstāvji, būs iespēja uzzināt papildu informāciju par studiju programmām un uzdod jautājumus. Pasākums notiks Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā, un būs vērojams arī tiešraidē LU portālā.

 • SIA "Funderful" praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 15.03.2017

  SIA „Funderful” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendijas piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi veicināt Latvijas augstākās izglītības iestāžu studentu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību. Konkursa kārtībā tiks piešķirta ikmēneša stipendija EUR 760 vērtībā kā stimuls praktisko iemaņu iegūšanai jaunākā front-end programmētāja amatā laika posmam no 2017. gada marta vidus līdz 2018. gada marta vidum, kopā 12 mēnešiem (40 stundas nedēļā). Pieteikšanās līdz 2017. gada 15. martam (ieskaitot).

 • SIA "Valpro" praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 15.03.2017

  SIA “VALPRO” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendiju piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi nodrošināt iespēju topošajiem speciālistiem iegūt darba pieredzi, tādējādi nostiprinot iegūtās teorētiskās zināšanas ar to praktisko pielietojumu. Pieteikšanas līdz 2017. gada 31. martam (ieskaitot).

 • SIA “Hansab” praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 15.03.2017

  SIA “Hansab” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendiju piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi veicināt jauno speciālistu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību. Konkursa kārtībā tiks piešķirta 1 ikmēneša stipendijas EUR 100 apmērā praktisko iemaņu papildināšanai IT Atbalsta servisa nodaļā no 2017. gada marta beigām līdz 2017. gada septembra beigām, kopā 6 mēnešiem (20 stundas nedēļā). Pieteikšanās līdz 26. martam (ieskaitot).

 • Akadēmiķis, LU profesors Jānis Visvaldis Bārzdiņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments.
  DF profesoram, akadēmiķim Jānim Visvaldim Bārzdiņam LZA piešķir Lielo medaļu
  15.03.2017

  Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts vienbalsīgi piešķiris Latvijas Universitātes (LU) profesoram, akadēmiķim Jānim Visvaldim Bārzdiņam augstāko Akadēmijas apbalvojumu – Lielo medaļu.

 • Asoc. prof. Vjačeslavs Kaščejevs. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  LU dokorantūras skolā – asoc. prof. Vjačeslava Kaščejeva lekcija „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”
  09.03.2017

  Trešdien, 15. martā, plkst. 16.30 Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā, DF un FMF dokotrantūru skolu seminārā uzstāsies asoc. prof. Vjačeslavs Kaščejevs ar lekciju „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”. Aicināti visi interesenti!

 • DF zinātnieku raksts - starp žurnāla "Journal of Physics A" 2016. gada labākajiem rakstiem
  09.03.2017

  Starptautiski atzītais fizikas žurnāls "Journal of Physics A: Mathematical and Theoretical" savā 2016. gada labāko rakstu izlasē (Highlights of 2016) iekļāvis DF Kvantu datorzinātnes centra pētnieku Krišjāņa Prūša un Jevgēņija Vihrova, un viespētnieka Thomas G. Wong (tagad - pētnieks Teksasas Universitātē) rakstu "Doubling the success of quantum walk search using internal-state measurements", kurā tiek parādīts, kā uzlabot daudzus uz kvantu klejošanu balstītus meklēšanas algoritmus, dubultojot varbūtību, ka algoritms izdod pareizo atbildi.

 • Svinam Datorikas fakultātes 8. dzimšanas dienu!
  07.03.2017

  Par ikgadēju tradīciju Datorikas fakultātes studentiem, mācībspēkiem un darbiniekiem ir kļuvusi fakultātes dzimšanas dienas atzīmēšana. Fakultāte ir dibināta 2009. gada 16. martā, un šogad tiks atzīmēta fakultātes astotā jubileja. Par godu dzimšanas dienai studenti, mācībspēki, darbinieki un visi fakultātes draugi ir laipni aicināti piedalīties dažādos pasākumos – tradicionāli notiks ikgadējais atklātais šaha turnīrs, būs svētku torte, spēļu vakars un arī datorspēles “League of Legends” oficiālais turnīrs un dažādas citas aktivitātes. Pasākumi notiks nedēļā no 13. līdz 17. martam.

 • Prof. Māris Vītiņš piedalījās NordNICE projekta darbseminārā Zviedrijā 07.03.2017

  No š.g. 1. marta līdz 4. martam prof. Māris Vītiņš piedalījās starptautiska kopprojekta "Nordplus Network on Innovative Computing Education - NordNICE" Nr. NPHZ-2015/10153 darbseminārā Halmstades Universitātē Zviedrijā.

 • LU aicina vidusskolēnus uz pasākumu "Studenta kurpēs"
  07.03.2017

  Latvijas Universitāte no 2017. gada 3. līdz 7. aprīlim piedāvā pasākumu topošajiem studentiem „Studenta kurpēs”. Tā laikā vidusskolēniem vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja piedalīties lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē. Skolēni pieteikties pasākumam var līdz 15. martam!

 • Sagatavots un iesniegts pašnovērtējuma ziņojums studiju programmu pārakreditācijai
  06.03.2017

  Ir sagatavots un 6. martā iesniegts Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrai (AIKA) studiju virziena “Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne” pašnovērtējuma ziņojums. Gandrīz 2000 lappušu apjomīgs ziņojums latviešu un angļu valodās savatavots, lai pārakreditētu visas četras Datorikas fakultātes studiju programmas gan Latvijā, gan Eiropas līmenī - Euro-Inf Quality Label atkārtotai iegūšanai.

 • SIA “SQUALIO cloud consulting” praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas 01.03.2017

  SIA „ SQUALIO cloud consulting” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi finansiāli veicināt Latvijas augstākās izglītības iestāžu studentu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību. Pieteikšanās līdz 2017. gada 13. martam (ieskaitot).

 • SIA „whiteCryption” pētniecības darbu stipendija 01.03.2017

  SIA „whiteCryption” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendiju piešķiršanas kārtību pētniecības darbu stipendijai ar mērķi ieinteresēt studentus datu un programmatūras aizsardzības jomā. Konkursa kārtībā tiks piešķirtas stipendijas diviem pētniecības darba autoriem EUR 500 apmērā kā stimuls pētniecības darba izstrādei kādā no SIA „whiteCryption” piedāvātajiem tematu virzieniem. Pieteikšanās līdz 2017. gada 19. martam.

 • SIA “Batsoft” praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 01.03.2017

  SIA “Batsoft” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi finansiāli veicināt Latvijas augstākās izglītības iestāžu studentu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību. Konkursa kārtībā tiks piešķirta 1 ikmēneša stipendija kā stimuls praktisko iemaņu iegūšanai stipendijas finansētāja uzņēmumā Programmētāja palīga amatā laika posmam no 2017. gada marta vidus līdz 2018. gada marta vidum, kopā 12 mēnešiem. Pieteikšanās līdz 9. martam.

 • SIA “Hansab” praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 01.03.2017

  SIA “Hansab” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendiju piešķiršanas kārtību praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi veicināt jauno speciālistu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību. Konkursa kārtībā tiks piešķirta 1 ikmēneša stipendijas EUR 100 apmērā praktisko iemaņu papildināšanai IT Atbalsta servisa nodaļā no 2017. gada marta līdz 2017. gada septembrim, kopā 6 mēnešiem (20 stundas nedēļā). Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem līdz 5. martam (ieskaitot) jāaizpilda konkursa elektroniskā anketa un jāaugšupielādē dzīves apraksts (CV).

 • Studentiem ir unikāla iespēja gūt teorētiskas un praktiskas zināšanas produktu komercializēšanā
  28.02.2017

  Augstskolu studentiem ir iespēja pieteikties inovatīvam produktu komercializācijas īskursam, kura ietvaros notiks gan teorētiskas lekcijas par produktu izstrādi, produkta veidošanas posmiem un kompetencēm, riska kapitālu, jaunuzņēmumu izaicinājumiem un starpdisciplināriem projektiem, gan praktiskas nodarbības, kurās būs iespēja attīstīt savu ideju, iegūstot finansiālu atbalstu produkta prototipa izstrādei. Īskursu realizē jaunuzņēmuma “Koatum” izveidotāji, to atbalsta uzņēmums Accenture Latvia, nodarbības notiks Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē.

 • Kārtējā dekāna un kursa vecāko tikšanās 28.02.2017

  27. februārī notika kārtējā kursu vecāko un dekāna tikšanās. Nozīmīgi trūkumi studiju procesā konstatēti netika.

 • DF norisinās QA Academy organizēts programmatūras testēšanas kurss 27.02.2017

  Datorikas fakutlātes telpās norisinās izglītības mācību centra "QA Academy" vadīts programmatūras testēšanas kurss "Programmatūras testēšanas pamati".

 • Prof. Juris Borzovs apstiprināts Latvijas akadēmiskā pamattīkla padomē 25.02.2017

  24. februārī apstiprināts rīkojums par Latvijas akadēmiskā pamattīkla padomes izveidi. Par padomes locekli apstiprināts arī DF dekāns prof. Juris Borzovs.

 • Sākusies reģistrēšanās LU pasākumam vidusskolēniem „Eksakto zinātņu diena 2017”
  23.02.2017

  Sākusies reģistrēšanās ikgadējam LU pasākumam vidusskolēniem „Eksakto zinātņu diena 2017”. Līdz 5. martam jebkuram Latvijas 10.- 12. klašu skolēnam ir iespēja izveidot komandu un cīnīties par vietu finālā 8. aprīlī, kur klātienē varēs veikt uzdevumus, kas saistīti ar matemātiku, dabaszinātnēm un datoriku, un cīnīties par balvām.

 • Izstādē "SKOLA" skolēniem būs iespēja uzzināt par iespējām studēt Datorikas fakultātē
  23.02.2017

  Izstādē "SKOLA", kas no 24. līdz 26. februārim norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, piedalīsies arī Datorikas fakutlātes pārstāvji, kas būs gatavi pastāstīt gan par studijām, gan par ārpusstudiju aktivitātēm.

 • LU konferences sekcijas sēde "Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas" - 24. februārī
  23.02.2017

  Piektdien, 24. februārī, plkst. 14:30-18:00, Datorikas fakultātes 13. auditorijā Latvijas Universitātes 75. zinātniskās konferences ietvaros notiks sekcijas sēde "Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas". Aicināti visi interesenti!

 • Vēl ir iespēja pieteikties Accenture JAVA un DevOps mācībām
  23.02.2017

  Studentiem līdz 27.februārim (ieskaitot) vēl ir iespēja pieteikties Accenture JAVA un DevOps mācībām. Pēc mācībām studentiem ir iespējams pretendēt uz prakses vietu Accenture, kā arī stipendiju prakses laikā.

 • Latvijas Programmētāju diena (FOTO un VIDEO)
  22.02.2017

  2017. gada 17. februārī tika atzīmēta 32. Latvijas Programmētāju diena, kuras ietvaros tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas balva labākajai studentei un Čarlza Bebidža balva labākajam studentam, notika konference, kurā augsta līmeņa IKT eksperti un mācībspēki apsprieda tādas tēmas kā lietu internets, mākslīgais intelekts, lielo datu ieguvumi un zaudējumi, industrijas ietekme uz inovāciju vidi, drošības tehnoloģijas izstrādes procesu revolūcija un citas, kā arī norisinājās studentiem domātas darbnīcas dažādās Latvijas augstskolās.

 • Lēdijas Adas Lavleisas balvas laureāte Amanda Kļaviņa un Čārlza Bebidža balvas laureāts Jans Glagoļevs.
  Sveicam šī gada Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas laureātus!
  17.02.2017

  17. februārī Latvijas Programmētāju dienas pasākumā tika sveikti Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas laureāti - Amanda Kļaviņa un Jans Glagoļevs.

 • AS "Datorzinību Centrs" praktisko iemaņu veicināšanas stipendija
  16.02.2017

  AS "Datorzinību Centrs" un RTU Attīstības fonds aicina studentus līdz 19. februārim pieteikties praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai IT risinājumu testētāja amatā.

 • "Mad Science" semināru cikla ietvaros iespeja apmeklēt prof. Zeiera lekciju “SAP HANA – Beginning and Future”
  14.02.2017

  23. februārī, plkst. 14:30-16:00, Rīgas Tehniskajā universitātē, Meža ielā 1/1-301, norisināsies nākošais Accenture Latvia rīkotais "Mad Science" seminārs, kurā ar vieslekciju “SAP HANA – Beginning and Future” uzstāsies Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta profesors un SAP speciālists Alexander Zeier. Aicināti visi interesenti!

 • Praktiskā darbnīca studentiem "The magic behind software development"
  10.02.2017

  Latvijas Programmētāju dienas 2017 ietvaros 14. februārī DF 345. datorklasē norisināsies prakstiskā darbnīca studentiem "The magic behind software development", ko vadīs Accenture Latvia pārstāvji.

 • Profesores Kristīnas Hēkas lekcija “What is design knowledge?” - 13. februārī
  09.02.2017

  Vadošā informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture un LU Datorikas fakultātes Alumni asociācijas akadēmiski izglītojošais pasākums “Mad Science”, kurā ar lekciju uzstāsies Zviedrijas Karaliskā Tehnoloģiju institūta profesore Kristīna Hēka (Kristina Höök), profesores slimošanas dēļ ir pārcelts un notiks 13. februārī.

 • Plenārsēde "Inovatīvas informācijas tehnoloģijas" - 10. februārī
  09.02.2017

  Piektdien, 10. februārī, plkst. 14:30-18:00, Datorikas fakultātes 13. auditorijā Latvijas Universitātes 75. zinātniskās konferences ietvaros notiks plenārsēde "Inovatīvas informācijas tehnoloģijas". Aicināti visi interesenti!

 • Latvijas Programmētāju diena 2017 - 17. februārī
  08.02.2017

  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām no 13. – 17. februārim rīko Latvijas Programmētāju dienu pasākumus, kuru ietvaros notiks augsta līmeņa konference, kā arī radošās darbnīcas, kur studenti, nozares speciālisti un citi interesenti varēs izmēģināt jaunākās tehnoloģijas.

 • Par profesoru ievēlēts Uldis Straujums un par asociēto profesori - Zane Bičevska un Darja Solodovņikova 07.02.2017

  6. februārī LU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas profesoru padome ievēlēja par profesoru – Uldi Straujumu, par asociētām profesorēm – Zani Bičevsku un Darju Solodovņikovu.

 • Antivalentīndienas balle "Sirdstrieka" - 10. februārī
  03.02.2017

  Ak, šis mīlestības pārņemtais mēnesis šoreiz būs nedaudz citādāks. LU DF, ĶF, BF un FMF studenti aicina ikvienu 10. februārī plkst 21.00 būt Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas fakultātē (Zeļļu iela 25), kur norisināsies visnetipiskākā šī mēneša Antivalentīndienas balle "Sirdstrieka".

 • No kreisās: DF izpilddirektors Visvaldis Neimanis un LU rektors Indriķis Muižnieks. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un Inovāciju departaments
  DF izpilddirektors Visvaldis Neimanis – LU Gada darbinieks
  03.02.2017

  Piektdien, 3. februārī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā LU darbinieku kopsapulcē tika pasniegtas LU Gada balvas – balva par sasniegumiem zinātnē, Gada skola un LU Gada darbinieks. Par 2016. gada LU Gada darbinieku atzīts Datorikas fakultātes un Fizikas un matemātikas fakultātes izpilddirektors Visvaldis Neimanis.

 • Foto: www.ecb.europa.eu
  Studentēm ir iespēja piedalīties konferencē un iegūt darbu Eiropas Centrālajā bankā
  02.02.2017

  Pēdējo kursu bakalaura vai maģistra programmu studentēm ir iespēja piedalīties FemaleTalent@ECB konferencē 4. maijā un iegūt darbu Eiropas Centrālajā bankā Frankfurtē.

 • Parakstīts līgums par ERAF projekta “Neironu tīkli fleksīvo dabisko valodu apstrādei” īstenošanu
  02.02.2017

  Sabiedrība Tilde noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par projekta “Neironu tīkli fleksīvo dabisko valodu apstrādei” (Nr.1.1.1.1/16/A/215) īstenošanu. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar LU Datorikas fakultāti. Projekta ietvaros tiks pētīti, analizēti un novērtēti dažādi neironu tīklu algoritmi, lai atrastu piemērotākos risinājumus vairākiem nozīmīgiem valodas tehnoloģiju uzdevumiem.

 • Foto: twitter.com/L_S_A
  LSA titulu "Gada jaunais zinātnieks" ieguvis DF maģistrants Emīls Sjundjukovs
  31.01.2017

  28. janvārī tika atzīmēta Latvijas Studentu apvienības (LSA) Gada Balva 2016 un apvienības 22. dzimšanas diena. Pasākumā laikā tika pasniegtas balvas 13 nominācijas, par kurām balsoja gan studenti, gan studējošo pašpārvaldes, kā arī LSA Valde un ārējo ekspertu komisija. Nominācijā "Gada jaunais zinātnieks" balvu ieguva DF maģistrantūras students Emīls Sjundjukovs, savukārt par "Gada projektu" atzīts pagājušājā gadā notikušais pirmais veselības tehnoloģiju hakatons Baltijā Garage 48 HealthTech.

 • Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis
  Līdz 10. februārim aicinām studentus pieteikties Lēdijas Adas Lavleisas balvai un Čārlza Bebidža balvai
  30.01.2017

  Lai atbalstītu spējīgākās un sekmīgākās studentes, kas veiksmīgi veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā, Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultāte izsludina “Lēdijas Adas Lavleisas balvu”. Savukārt, lai rosinātu studentu iesaistīšanos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā, LU Matemātikas un informātikas institūts un LU Datorikas fakultāte izsludina “Čārlza Bebidža balvu”. Pieteikties balvām iespējams līdz 2017. gada 10. februārim, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu LU Datorikas fakultātes mājaslapā.