Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
ACM ICPC programmēšanas sacensības
Dekāna tikšanās ar kursu vecākajiem
DF Kvantu datorzinātnes centrs
DF SP
Mēs medijos
Pasākumi
Starptautiskās konferences
Studijas
 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  LU jauno mūzikas grupu konkursā "Hadrons’17" uzvar DF pārstāvošā muzikālā apvienība "The Creek"
  29.05.2017

  25. maijā mūzikas klubā “Nabaklab” norisinājās Latvijas Universitātes jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons’17” fināls. Konkursā piedalījās piecas muzikālās apvienības - “The Creek”, “Marlēna”, “Matek”, “Plastic Dummy” un “Careless afterlife”. Visaugstāko žūrijas novērtējumu saņēma un pirmo vietu ieguva LU Datorikas fakultātes pārstāvētā studentu grupa “The Creek”.

 • LU dokorantūras skolā – Prof. Andra Ambaiņa lekcija „Starptautiskās akadēmiskās karjeras posmi – no studenta līdz profesoram”
  29.05.2017

  Trešdien, 31. maijā, plkst. 16.30 Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā, uzstāsies prof. Andris Ambainis ar lekciju „Starptautiskās akadēmiskās karjeras posmi – no studenta līdz profesoram.”

 • DF vieslekcijas nolasīja Petrozavodskas Valsts universitātes docents Aleksejs Varfolomejevs 29.05.2017

  No 23. līdz 26. maijam Petrozavodskas Valsts universitātes (Krievijas Federācija, Karēlijas Republika) docents Aleksejs Varfolomejevs Datorikas fakultātē sniedza 4 lekciju prezentāciju ar kopīgu nosaukumu “Ranking problems in information processing: mathematical foundations and applications”.

   

 • LU Datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas profesoru padome ievēl profesorus un asoc.profesoru 29.05.2017

  24. maijā LU Datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas profesoru padome par profesoru pirmo reizi ievēlēja Jāni Zuteru. Par profesoriem atkārtoti tika ievēlēti: Guntis Arnicāns, Guntis Bārzdiņš, Kārlis Čerāns, Audris Kalniņš, Kārlis Podnieks, Leo Seļāvo, Juris Vīksna. Savukārt par asociēto profesoru atkārtoti tika ievēlēts Edgars Celms.

   

 • Eižena Āriņa balvas datorikā 2017 laureāti - prof. Guntis Bārzdiņš un prof. Jurijs Merkurjevs. Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis.
  Eižena Āriņa balvu datorikā 2017 saņem Jurijs Merkurjevs un Guntis Bārzdiņš
  29.05.2017

  25. maijā svinīgā ceremonijā nosaukti laureāti vienam no augstākajiem Latvijas informācijas tehnoloģijas (IT) nozares apbalvojumiem - Eižena Āriņa balvai datorikā 2017. Par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā balvu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs Dr.habil.sc.ing., Prof. Jurijs Merkurjevs, bet par praktisku ieguldījumu datorikā apbalvots tika Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) vadošais pētnieks Dr.sc.comp., Prof. Guntis Bārzdiņš.

 • SIA “CatchSmart” praktisko iemaņu veicināšanas stipendija - PHP programmētājs
  26.05.2017

  RTU Attīstības fonds sadarbībā ar SIA “CatchSmart” izsludina konkursu praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai praksei PHP PROGRAMMĒTĀJA AMATĀ.

 • No kreisās: Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Guntis Arnicāns, Aleksejs Zajakins, Jevgēnijs Vihrovs. Foto: Bob Smith.
  Mūsu studenti – augšējā 1% pasaules spēcīgāko komandu programmēšanā
  25.05.2017

  Vakar, 24. maijā, Repidsitijā, Dienviddakotā, ASV, norisinājās pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls, kurā no gandrīz trim tūkstošiem universitāšu piedalījās vien nepilni 5% komandu, tostarp vien divas Baltijas valstu komandas – Latvijas Universitātes (LU) un Viļņas Universitātes komandas. Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes komanda – Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins – fināla sacensībās 133 pasaules spēcīgāko komandu konkurencē ieguva dalīto 20. vietu, tādējādi iekļūstot 1% pasaules visspēcīgāko studentu programmēšanas komandu.

 • Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas pētnieciskais seminārs
  24.05.2017

  Otrdien, 30. maijā, plkst. 17:00 visi interesenti ir laipni aicināti uz LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas pētniecisko semināru, kurā ar lekciju par personas definīcijām un to problemātiku uzstāsies viespētniece no Nevadas Universitātes Las Vegasā, ASV, Dr. Ebigeila Klasena, kā arī notiks diskusija par informācijas vizualizāciju un vizuāli telpisko faktoru ietekmi uz uztveri un domāšanu. Seminārs notiks Raiņa bulvārī 19, 18. auditorijā.

 • Starptautiskā vasaras skola “Fifth GF Summer School 2017”
  24.05.2017

  No 14. līdz 25. augustam LU Datorikas fakultātē norisināsies starptautiskā vasaras skola “Fifth GF Summer School 2017”, kas ir veltīta datorlingvistikas un valodas tehnoloģiju jomai, īpašu uzsvaru liekot uz multilingvāliem lietojumiem.

 • LU komanda ACM ICPC finālā 2017. gadā. No kreisās: Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Guntis Arnicāns, Aleksejs Zajakins, Jevgēnijs Vihrovs. Foto: Bob Smith.
  ACM ICPC 2017 fināla TIEŠRAIDE - 24. maijā
  23.05.2017

  Trešdien, 24. maijā, plkst. 17:40 – 22:40 pēc Latvijas laika, mūsu studentu programmēšanas komanda (Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins) piedalīsies pasaules programmēšanas sacensību ACM ICPC finālā. Fināla sacensības būs skatāmas TIEŠRAIDĒ.

 • DF viesojās pasaulē slavena lingvistikas pētniece prof. Sjūzena Rotšteina
  23.05.2017

  16. maijā Datorikas fakultātē viesojās pasaulē slavenā lingvistikas pētniece profesore Sjūzena Rotšteina. Profesore S. Rotšteina ir viena no vadošajām pētniecēm, kura nodarbojas ar matemātisku ikdienas lietojuma valodas analīzi. Joma, kurā valodas un nozīmes pētniecību veic ar matemātiskās loģikas un matemātiskās analīzes rīkiem, ir formālā semantika.

 • DF Kvantu datorzinātnes centra pētnieks Kamils Hadijevs (Kamil Khadiev).
  DF pētnieks Kamils Hadijevs piedalījās diskrētās matemātikas simpozijā Somijā
  23.05.2017

  DF Kvantu datorzinātnes centra pētnieks Kamils Hadijevs (Kamil Khadiev) piedalījās diskrētās matemātikas simpozijā "Fourth Russian Finnish Symposium on Discrete Mathematics (RuFiDiM IV)", kurš no 16. līdz 19. maijam norisinājās Turku Universitātē, Somijā.

 • VIDEO par Eižena Āriņa balvas nominantiem: doc. Aleksandru Belovu un prof. Gunti Bārzdiņu
  18.05.2017

  Eižena Āriņa balvai datorikā izvirzīti septiņi pretendenti, kuru zinātniskā darbība vai izstrādātie praktiskie risinājumi būtiski sekmējuši vairāku nozaru attīstību un konkurētspēju, tostarp DF docents Aleksandrs Belovs un DF profesors, LUMII vadošais pētnieks Guntis Bārzdiņš. Balvas laureāti tiks nosaukti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 25. maijā.

 • 19. maijā - PIEKTDIEN notiks LU portāla atjaunināšana; nestrādās LU un DF mājas lapas
  17.05.2017

  19. maijā, piektdien, notiks Latvijas Universitātes portāla atjaunināšana. Portāls un visi saistītie projekti nestrādās, iespējams visu dienu.

 • Mūsu komanda dodas uz ACM ICPC finālu ASV!
  16.05.2017

  17. maijā Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes studentu programmēšanas komanda – Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns, Aleksejs Zajakins un treneri prof. Guntis Arnicāns un Jevgēnijs Vihrovs – dodas uz Amerikas Savienoto Valstu Dienviddakotas štata pilsētu Repidsitiju, kur no 20. līdz 25. maijam norisināsies pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls. Latvijas Universitātes studentu komanda ir vienīgā komanda no Latvijas, savukārt Baltijas valstis kopā pārstāvēs vien divas komandas – Latvijas Universitāte un Viļņas Universitāte.

 • Izmēģinājuma pieeja MIT eBooks, Wiley eBooks Library un Morgan & Claypool eBooks Library datubāzei
  16.05.2017

  LU Bibliotēka līdz 2017. gada 8. jūnijam piedāvā izmēģināt trīs kolekcijas datorzinātnēs - MIT eBooks, Wiley eBooks Library un Morgan & Claypool eBooks Library.

 • LU Jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons’17” finālā iekļūst 2 DF pārstāvošās grupas
  16.05.2017

  Ceturtdien, 25. maijā, klubā “Nabaklab” notiks Latvijas Universitātes jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons 2017” fināls, kurā piedalīsies sešas grupas. Konkursa finālā, kas sāksies plkst. 19.00, savu radošumu un muzikalitāti demonstrēs muzikālā apvienības “ZEMe”, “The Creek”, “Marlēna”, “MATEK”, “Plastic Dummy” un “Careless afterlife”. Koncerta sākums plkst. 19:00, kā īpašie viesi šajā koncertā uzstāsies iepriekšējā gada uzvarētāji - grupa “MMMM”.

 • Petrozavodskas Valsts universitātes docenta Alekseja Varfolomejeva lekcijas 16.05.2017

  No 23. līdz 26. maijam plkst. 16:30-18:05 Datorikas fakultātes 16. auditorijā notiks Petrozavodskas Valsts universitātes (Krievijas Federācija, Karēlijas Republika) docenta Alekseja Varfolomejeva (Aleksey Varfolomeyev) atklātās lekcijas. Aicināti visi interesenti!

 • LU dokorantūras skolā – prof. Egila Stalidzāna lekcija „Tematika. Sadarbība. Starpdisciplinaritāte.”
  16.05.2017

  Trešdien, 17. maijā, plkst. 16.30 12. auditorijā (Raiņa bulvārī 19), uzstāsies prof. Egils Stalidzāns ar lekciju „Tematika. Sadarbība. Starpdisciplinaritāte.”

 • DF paraksta līgumu ar IT izglītības fondu un iesaistās Start(IT) projektā
  12.05.2017

  11. maijā Datorikas fakultāte parakstīja sadarbības līgumu ar nodibinājumu "IT izglītības fonds", iesaistoties projektā Start(IT). Sadarbības mērķis ir veicināt IT izglītību, kā arī sabiedrības interesi par IT sfēru un digitālām prasmēm.

 • Citadele Banka aicina studentus pieteikties prakses programmai "Talantu Citadele"
  12.05.2017

  Talantu Citadeles mērķis ir nodrošināt iespēju talantīgiem jaunajiem profesionāļiem pierādīt sevi, savas skolā iegūtās zināšanas un potenciālu paveikt sev uzdotos uzdevumus. Ciešā sadarbībā ar tiešo vadītāju, mentoru un komandu, Tev būs iespēja darboties kādā nozīmīgā projektā, kas tiešā veidā ietekmē mūsu Bankas biznesa un produktu attīstību. Nodrošināsim Tevi ar zināšanām, padomiem un papildus apmācībām projektu vadībā un personīgajā izaugsmē.

 • Pirmoreiz vēsturē norisināsies LU Absolventu diena
  12.05.2017

  Pirmoreiz vēsturē ir pienācis laiks tikties visiem Latvijas Universitātes absolventiem! Visu paaudžu un fakultāšu absolventi tiek gaidīti LU Absolventu kluba (AK) organizētajā Absolventu dienā, kas norisināsies š.g. 19. maijā LU Botāniskajā dārzā, Rīgā. Ierašanās no plkst. 17.30, bet oficiālā atklāšana - plkst. 19:00.

 • Foto: Publicitātes foto
  Norisinājās pirmais Latvijas bezpilota auto brauciens; veidos starptautisku bezpilota auto izmēģinājumu trasi
  11.05.2017

  "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) sadarbībā ar Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrību uzsākuši darbu pie bezpilota auto tehnoloģiju izmēģinājumu trases izveides Latvijā. Vakar, 10. maijā, norisinājās pirmais Latvijas bezpilota auto brauciens Biķernieku trasē. Šis bezpilota auto izstrādāts Elektronikas un datorzinātņu institūtā un tā izveidē piedalījās DF profesors Leo Seļāvo, doktorants Ingars Ribners, docents Reinholds Zviedris un vairāki maģistranti.

 • Prof. Juris Borzovs piedalās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Zināšanu sabiedrības programmu padomes sēdē 11.05.2017

  10. maijā prof. Juris Borzovs, kā padomes loceklis, piedalījās kārtējā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Zināšanu sabiedrības programmu padomes sēdē. Padomē skatīja UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” īstenošanu Latvijā, Latvijas gatavošanos UNESCO Ģenerālajai konferencei un kandidēšanu IFAP (Information for All Programme), Latvijas iesaisti GAPMIL (Global Alliance for Partnerships in Media and Information Literacy) nedēļas atzīmēšanā.

 • Saprašanās memoranda parakstīšana. Foto: www.cwi.nl
  DF Kvantu datorzinātnes centrs paraksta saprašanās memorandu ar Nīderlandes un Parīzes partneriem par algoritmu un kvantu programmatūras izstrādi
  08.05.2017

  28. aprīlī Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes (LU DF) Kvantu datorzinātnes centrs parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību algoritmu un kvantu programmatūras izstrādē starp trim Eiropas vadošajiem pētniecības centriem algoritmu un kvantu programmatūras jomā: LU DF Kvantu datorzinātnes centru, QuSoft (Nīderlandes pētniecības centrs kvantu programmatūrā) un Parīzes kvantu skaitļošanas centru (PCQC).

 • Aicinām uz pasaulē slavenās lingvistikas pētnieces Sjūzenas Rotšteinas lekciju
  08.05.2017

  Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture un Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Alumni asociācija aicina pieteikties akadēmiski izglītojošam pasākumam “Mad Science”, kurā ar lekciju uzstāsies pasaulē slavenā pētniece lingvistikā prof. Sjūzena Rotšteina. Pasākums notiks 16. maijā, plkst. 14.30, Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19, 13. auditorijā.

 • Prof. Andrim Ambainim pasniegts Atzinības krusts
  03.05.2017

  3. maijā svinīgā Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas ceremonijā Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Atzinības krustu Datorikas fakultātes profesoram Andrim Ambainim.

 • Accenture aicina studentus pieteikties vasaras mācībām
  03.05.2017

  Līdz 5. jūnijam studenti ir aicināti pieteikties Accenture vasaras mācībām.

 • Natālija Kozmina
  DF docente Natālija Kozmina piedalījās ICEIS 2017 konferencē Portugālē
  02.05.2017

  DF docente Natālija Kozmina piedalījās starptautiskajā konferencē “19th International Conference on Enterprise Information Systems (ICEIS)”, kura norisinājās Portugāles pilsētā Porto.

 • Eižena Āriņa balvai datorikā izvirzīti Aleksandrs Belovs un Guntis Bārzdiņš [VIDEO]
  02.05.2017

  Eižena Āriņa balvai datorikā izvirzīti septiņi pretendenti, kuru zinātniskā darbība vai izstrādātie praktiskie risinājumi būtiski sekmējuši vairāku nozaru attīstību un konkurētspēju, tostarp DF docents Aleksandrs Belovs un DF profesors, LUMII vadošais pētnieks Guntis Bārzdiņš. Balvas laureāti tiks nosaukti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 25. maijā.

 • Studentus aicina izstrādāt mobilo lietotni lielākās valsts ostas darbības modernizēšanai un laimēt SAMSUNG viedtālruni
  28.04.2017

  Vai ikdienā izmanto mobilās lietotnes un kādreiz plāno arī izveidot pats savu? Varbūt Tev ir ideja, kā padarīt vienkāršāku saziņu, piemēram, starp uzņēmumu un partneriem? Vai varbūt dažādas drošības sistēmas un to izstrāde ir Tavs “lauciņš”? Pieņem izaicinājumu ar savu ideju uzlabot vai pilnveidot Rīgas brīvostas darbību – piesakies studentu konkursam “Osta pilsētai”, kura mērķis ir modernizēt lielākās Latvijas ostas darbu. Iegūsti pieredzi, karjeras veidošanā noderīgus kontaktus un vērtīgu ierakstu CV, kā arī viedtālruni SAMSUNG Galaxy S7 Gold platinium!

 • SIA “CatchSmart” praktisko iemaņu veicināšanas stipendija 28.04.2017

  SIA „CatchSmart” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendijas piešķiršanas kārtību SIA “CatchSmart”praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi veicināt Latvijas augstākās izglītības iestāžu studentu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību.

 • SIA KPMG praktisko iemaņu veicināšanas stipendija IT jomā 28.04.2017

  SIA “KPMG Baltics” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina stipendiju piešķiršanas kārtību KPMG Baltics praktisko iemaņu veicināšanas stipendijai ar mērķi veicināt jauno speciālistu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību.

 • Radio "Baltkom" intervija ar profesoru Andri Ambaini (krievu valodā)
  27.04.2017

  26. aprīlī DF profesors Andris Ambainis viesojās radio "Baltkom" raidījumā "Razvorot (Разворот)".

 • Studenti ir aicināti pieteikties par mentoriem nākamajiem pirmkursniekiem
  25.04.2017

  Mentoringa programma Datorikas fakultātē darbojas jau ceturto gadu ar mērķi atbalstīt pirmā kursa studentu veiksmīgu iekļaušanos LU studiju vidē, ar vecāko kursu studentu starpniecību palīdzot izprast fakultātē un universitātē esošo kārtību, kā arī sniedzot atbalstu neskaidrību gadījumā.

 • Sadraudzības spēļu vakars
  21.04.2017

  2 universitāšu 3 pašpārvaldes - RTU ETF SP un DITF SP, un LU DF Studentu pašpārvalde - aicina ikvienu uz spēļu vakaru 26. aprīlī plkst. 17.00, Sētas ielā 1!

 • Studentu pavasara balle "Nārsta laiks"
  21.04.2017

  LU DF Studentu pašpārvalde un Vēstures un filozofijas fakultātes Studentu pašpārvalde aicina uz pavasara balli “Nārsta laiks”!

 • Noslēdzies kopā ar A1QA īstenotais programmatūras testēšanas kurss 21.04.2017

  20. aprīlī noslēdzies kopīgi ar komercsabiedrību A1QA īstenotais studiju kurss DatZ2124 Foundation of functional software testing. Angliski pārsvarā tālmācībā pasniegtajā kursā piedalījās 10 klausītāji, noslēguma pārbaudījumu sekmīgi nokārtoja astoņi, saņemot LU izsniegtu apliecību.

 • Radio Naba raidījumā “Zinātnes vārdā” viesosies DF profesors Leo Seļāvo
  20.04.2017

  Ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 19.00 LR6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” viesosies LU Datorikas fakultātes Programmēšanas katedras profesors Leo Seļāvo, lai iepazīstinātu ar aktualitātēm savā pētnieciskajā darbībā. Raidījumā tiks runāts par tehnoloģiju nozīmi cilvēku ikdienas un veselības uzlabošanā, priekšnoteikumiem zinātnes ideju komercializēšanai, kā arī tiks sniegts ieskats pavisam jaunā LU projektā ar nosaukumu “Staigā vesels”.

 • Tele2 Shared Service Center aicina studentes uz pasākumu "Girls Make IT Happen"
  19.04.2017

  Aprīļa pēdējā ceturtdienā ik gadu visā pasaulē, vairāk nekā 160 valstīs, tiek atzīmēta starptautiskā "Meitenes IKT nozarē" diena (International Girls in ICT Day). Lai iedrošinātu meitenes apsvērt iespēju savu nākotnes karjeras ceļu saistīt ar kādu no eksakto zinātņu profesijām un parādītu IT nozares radošo pusi, Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) jau otro gadu rīko pasākumu "Girls Make IT Happen". Pasākums norisināsies 27. aprīlī plkst. 15.00, "Birojnīcā", Rīgā, Dzirnavu iela 84 k-2, pasākumā aicināti piedalīties skolēni, studenti, nozares profesionāļi, u.c. interesenti.

 • Priecīgas Lieldienas!
  13.04.2017

  Datorikas fakultāte novēl priecīgas un saulainas Lieldienas!

 • LU doktorantūras skolā – prof. Leo Seļāvo lekcija „Pētniecības problēmas meklējumos”
  13.04.2017

  Trešdien, 19. aprīlī, plkst. 16.30 Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā uzstāsies profesors Leo Seļāvo ar lekciju „Pētniecības problēmas meklējumos”.

 • TAPOST 2017: Call for papers
  13.04.2017

  Š.g. 11.-12.oktobrī notiks testēšanas konference TAPOST 2017, kuru organizē LIKTA un IT Klasteris sadarbībā ar ISTQB (International Software Testing Qualifications Board). Šī gada konferences galvenā tēma – “Testing on the Go”. Konferencei līdz 15. maijam ir iespējams pieteikt prezentācijas un seminārus.

 • Accenture Latvia aicina studentus uz praktisko darbnīcu "Symfony"
  13.04.2017

  29. aprīlī Accenture Latvia birojā, Brīvības gatvē 214, plkst. 11.00 – 17.00 notiks praktiskā darbnīca "Symfony". Interesenti aicināti piedalīties!

 • "Dienas biznesā" raksts par DF īstenoto Lielo datu analītiķa moduli
  12.04.2017

  12. aprīlī laikrakstā "Dienas bizness" publicēts raksts par DF sadarbībā ar Accenture Latvia izveidoto Lielo datu analītiķa moduli, kurā tālākizglītību gūst uzņēmuma darbinieki. No nākamā gada modulis būs pieejams arī citiem interesentiem.

 • 20. aprīlī risināsies "LU pavasara Sporta nakts 2017"
  12.04.2017

  20.aprīlī Elektrum Olimpiskajā centrā tiks aizvadīts vērienīgs Latvijas Universitātes Sporta servisa centra (LU SSC) organizēts studentu sporta pasākums ,,LU pavasara Sporta nakts 2017’’, kur vienkopus tiks aizvadītas sacensības mini-futbolā, mini-florbolā, pludmales volejbolā un strītbolā. Pieteikšanās kādam no sporta veidiem ilgs līdz 19.aprīļa vakaram.

 • Prof. Andrim Ambainim piešķirts Atzinības krusts
  12.04.2017

  Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2017. gada 31. martā nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri matemātiķi un kvantu fiziķi, LU Datorikas fakultātes profesoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, Dr.sc.comp. Andri Ambaini.

 • Turcijas presē atsaucas uz DF kvantu datorzinātnes pētnieku pētījumu rezultātiem
  10.04.2017

  Populārs Turcijas iknedēļas žurnāls par zinātni un tehnoloģijām “Herkese Bilim ve Teknoloji” publicējis rakstu par kvantu reāllaika skaitļošanas pārākumu pār klasisko reāllaika skaitļošanu, kurā minējis LU DF profesora Andra Ambaiņa un pētnieka Abuzer Yakaryilmaz 2013. gadā publicētos pētījuma rezultātus, kuros viņi piedāvāja virkni problēmu, ko kvantu dators varētu atrisināt vien ar divām komandām, savukārt klasiskajiem datoriem ir nepieciešams krietni vairāk komandu.

 • Atklātās lekcijas aprīlī 10.04.2017

  Atklātās lekcijas 18., 19. 20., 21., 24., 28. aprīlī.

 • Projektā „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” pabeigti pirmie trīs pētījumi
  10.04.2017

  IT kompetences centra projekta „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” ietvaros ir pabeigti trīs pētījumi un Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai iesniegti pirmie divi pārskati.