Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Projekti sadarbībā ar IT kompetences centru
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.07.2017

Projekta “Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs” 2016. gadā uzsāktie pētījumi

2016. gadā IT kompetences centrs projektā „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs” (līguma Nr. 1.2.1.1/16/A/007) uzsākti 18 pētījumi, no kuriem 13 pētījumi tiek īstenoti zinātniskajā virzienā “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas”, savukārt 5 pētījumi zinātniskajā virzienā “Dabīgās valodas tehnoloģijas”.

Pētījumi biznesa procesu analīzes tehnoloģijās, kurus īsteno  SIA “DIVI grupa” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti:

Pētījums Nr. 1.8 “Datu kvalitātes pārvaldība ar izpildāmiem biznesa procesu modeļiem”

Pētījuma ideja ir izveidot domēna specifisku pieeju un rīkus, lai informācijas sistēmās būtu iespējams automatizēti identificēt datu kvalitātes problēmas un sniegt lietotājiem atbalstu problēmu novēršanā. Piedāvātais risinājums paredz grafiskas un automātiski izpildāmas domēna specifiskas valodas un tās lietošanas atbalsta rīku izstrādi, kas nodrošinās elastīgu datu kvalitātes prasību formalizāciju un izpildi.

Pētījums Nr. 1.10 “Nerelāciju datu noliktavas izstrādes tehnoloģija”

Pētniecības projekta mērķis ir izveidot plašam lietotāju lokam pieejamu datu noliktavu tehnoloģiju, kas balstīta uz inovatīvām datu apstrādes tehnoloģijām, tomēr ir vienkārša lietošanā un izdevīga no izmaksu viedokļa. Pētījuma ietvaros tiks pētīts datu noliktavu domēns, apzināti komerciālie un brīvpieejas datu noliktavu risinājumi, veidots nerelāciju datu noliktavas tehnoloģijas prasību ietvars, kā arī sakomplektēts tehnoloģijas prototips, kuru, pēc aprobācijas un uzlabošanas fāzēm, ar laiku būtu iespējams izmantot mazo un vidējo uzņēmumu datu noliktavas izveides projektos.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds  Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1. pasākuma "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros.

Aizvadīts projekta „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” pirmais gads

IT kompetences centra projekta „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” pirmajā gadā ir pabeigti trīs pētījumi un apgūti vairāk kā 1,5 miljoni EUR.

Pirmajā projekta gadā pētījumu īstenotāji ir apguvuši 1,5 miljonus EUR no plānotajām attiecināmajām izmaksām, no kurām gandrīz 800 tūkst. EUR ir pētījumu īstenotāju privātais finansējums.

No projekta 19 pētījumiem pabeigti pirmie trīs pētījumi. 2017. gadā plānots pabeigt vēl piecus zinātniskā virziena “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas” pētījumus un šajā pašā zinātniskajā virzienā plānots uzsākt vienu jaunu pētījumu.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1. pasākuma "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros”.